jarmark świąteczny w Chorzowie

Zapraszamy na Jarmark Świąteczny w Chorzowie!

Kolorowe lampki rozświetlające zimowy mrok, zapach tradycyjnych dań, radosna wrzawa i podniosła atmosfera wyczekiwania – a to wszystko w jednym miejscu! Chcesz poczuć nastrój zbliżających się świąt? Będzie ku temu okazja! Już od dziś na mieszkańców Chorzowa i wszystkich przybyłych gości czeka tradycyjny bożonarodzeniowy jarmark. Przyjdź i zobacz, jakie atrakcje czekają na Ciebie w tym roku.

 

Małe zmiany    

Władze miasta dokładają wszelkich, by chorzowski rynek prezentował się jeszcze piękniej, dlatego ze względu na trwający tam remont postanowiono przenieść zorganizować jarmark i innym miejscu. Tegoroczne drewniane stragany ozdobią Plac Hutnika. Możemy zdradzić, że z tej okazji nawet Hrabia Reden nieco zmieni swoje oblicze… Przekonajcie się sami! W tym roku świętowanie zaczynamy już od 15 grudnia!

 

Świąteczne atrakcje   

Kolorowe stoiska ze świątecznymi ozdobami, tradycyjny korowód bożonarodzeniowy, wspólne ubieranie choinki – to stałe punkty w programie Chorzowskiego Jarmarku Świątecznego. Jednak w tym roku czeka nas o wiele więcej! Najmłodsi mieszkańcy miasta mogą wziąć udział w wyjątkowych warsztatach w fabryce świątecznych prezentów oraz licznych konkursach z nagrodami. Nie lada atrakcją będzie także zagroda z reniferami czy wiedeńska karuzela. Czas spędzony na jarmarku umilą chorzowskie instytucje kultury i lokalne zespoły, które zaprezentują swoje talenty podczas koncertów i spektakli. Nie zabraknie także gwiazd szklanego ekranu! W ostatnim dniu jarmarku warsztaty kulinarne poprowadzi sam Remigiusz Rączka. Nie może Was tam zabraknąć!

Poniżej znajdziecie dokładny harmonogram tegorocznego Chorzowskiego Jarmarku Świątecznego. Do zobaczenia na Placu Hutnika!

https://magazyn.nowiny.pl/wp-content/uploads/2015/12/raczka03.jpg

Piątek 15.12

14:00 – 17:00 Warsztaty w fabryce świątecznych prezentów

15.45 Wymarsz korowodu spod Chorzowskiego Centrum Kultury na Jarmark Bożonarodzeniowy

16:05 Miejskie strojenie choinki

16:35 Koncert dzieci z Klubu Malucha

16:50 Koncert Kapeli „Góralska Hora”

18:05 Koncert Orkiestry Dętej z Sanktuarium św. Floriana z Chorzowa

19:05 Koncert Młodzieżowego Chóru Rozrywkowego „Dafne” z Tarnogórskiego Centrum Kultury

 

Sobota 16.12

11:00-16:30 Warsztaty w fabryce świątecznych prezentów

12:00 Prezentacje grup twórczych chorzowskich instytucji kultury

14:00 Program Interaktywny dla dzieci w wykonaniu Animo Anima

15:10 Konkursy z nagrodami

16:10 Koncert Ach Cóż z tą dzieciną – Siostry Wajs

17:30 Koncert Zespołu Universe

 

Niedziela 17.12

11:00 – 16:30 Warsztaty w fabryce świątecznych prezentów

12:00 Koncert Chóru Gwiazda i Lutnia

13:15 Spektakl dla dzieci pt. ,,Fabryka Śniegu’’ w wykonaniu Teatru Trip

14:30 Koncert Zespołu Gwar i Fresco

15:20 Koncert Mirosława Szołtyska

16:00 Warsztaty Kulinarne – Rączka Gotuje

17:40 Pokaz chorzowskiego Teatru Ognia NAM-TARA – Mikołaj w ognistej krainie

18:15 Koncert Zespołu Avocado

 

Informacje pochodzą z Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej – rzecznik urzędu.

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *