Wszystkiego najsmaczniejszego na święta (i nie tylko)!

Ten rok zdecydowanie nas nie rozpieszczał… jednak coraz bliżej do końca! Śmielej patrzymy więc na nadchodzące miesiące, licząc, że będą lepsze od minionych. Nim jednak rzucimy się do realizacji odłożonych o rok planów, warto wspomóc chorzowską branżę gastronomiczną i skorzystać z możliwości zamówienia posiłku do domu. Na święta restauratorzy życzą nam wszystkiego najsmaczniejszego… i są gotowi te życzenia spełnić!

Dobra okazja do pomocy

Pierwszy lockdown zmienił bardzo wiele – uświadomił nam między innymi, jak bardzo nasza mobilność wpływa na stan gospodarki. Kiedy zamknęliśmy się w domach, przedsiębiorcy musieli szukać dla siebie ratunku. Restauracje, pizzerie i inne lokale gastronomiczne znacząco rozszerzyły usługi jeśli chodzi o możliwość dowozu – i ten trend utrzymał się przez cały rok. Teraz, kiedy święta już są za pasem, restauratorzy przypominają, że wciąż można zamówić potrawy do domu. W sytuacji, gdy wielu z nas będzie gościć mniej osób na Wigilii, nie musimy przygotowywać wszystkiego samodzielnie! Zaoszczędzony na gotowaniu czas możemy poświecić natomiast na dłuższy telefon czy wideokonferencje z bliskimi, którzy musieli pozostać w domach.

Chorzowskie restauracje zapraszają online

Właściciele restauracji się nie poddają, mimo niesprzyjających warunków. Skoro przetrwaliśmy już tyle, przetrwamy jeszcze dłużej! My również zachęcamy do tego, by wspierać branżę gastronomiczną, na święta (i nie tylko) zamawiając potrawy z lokalnych firm. Na stronie Urzędu Miasta znajduje się lista lokali, które świadczą usługi w zakresie dowozu jedzenia aż pod same drzwi. Oprócz nazw i numerów telefonu podane są również linki do stron internetowych, gdzie można sprawdzić menu. Jakie dania mamy do dyspozycji? Możliwości jest wiele – dowozy świadczą pizzerie, ale też lokale serwujące kebab czy takie specjalizujące się w kuchni polskiej, azjatyckiej, a nawet meksykańskiej. Jest w czym wybierać!

Wszystkiego najlepszego na święta… i nie tylko!

Dwanaście ostatnich miesięcy z pewnością nie było łatwe. Z nadzieją spoglądamy więc na przyszły rok, licząc, że będzie bardziej szczęśliwy. Choć o pandemii, która sparaliżowała nie tylko nasz kraj, ale cały świat, z pewnością jeszcze długo nie zapomnimy, wiele wskazuje na to, że najgorsze już za nami. Czytelnikom naszego serwisu życzymy więc wszelkiej pomyślności na święta i na cały rok 2021. Oby wszystkie długo odkładane plany doczekały się realizacji i przez to, że tak wyczekiwane, były jeszcze większą przyjemnością!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *