WOŚP w Chorzowie

Już niedługo, bo w najbliższy weekend, cały kraj (i nie tylko) zabrzmi dźwiękami orkiestry. A konkretniej – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagra już 27. raz! Chorzów oczywiście przyłącza się do szampańskiej zabawy w szczytnym celu i czyni to w wielkim stylu. Co więc przyniesie tegoroczny WOŚP w naszym mieście?

Hokejowa sobota

W sobotę 12 stycznia warto będzie się pojawić na lodowisku przy ulicy Katowickiej. Dlaczego? To właśnie tam o godzinie 18 rozpocznie się wyjątkowy mecz hokejowy, w którym Kojotki Naprzód Janów zmierzą się z… drużyną prezydenta Chorzowa. Naprzeciwko profesjonalnych graczy stanie więc sam Andrzej Kotala, ale także jego zastępcy oraz dyrektorzy miejskich jednostek. Na lodowisku nie zabraknie również pań – swój udział potwierdziła skarbniczka miasta oraz komendantka Straży Miejskiej. Celem rozgrywek będzie oczywiście nie tylko zwycięstwo, ale także, a może przede wszystkim, zbieranie datków do puszek WOŚP. Dodatkową atrakcją będzie koncert Mirka Szołtysiaka, a także konkursy z nagrodami i strefa hokejowa dla dzieci.

WOŚP w Chorzowie - turniej hokejowy

Fitnessowa niedziela

Wygląda na to, że tegoroczny WOŚP w Chorzowie upłynie pod znakiem sportowych atrakcji – również w niedzielę możemy na nie liczyć. 13 stycznia wszyscy chętni będą mogli bowiem wziąć udział w maratonie fitnessu i zumby prowadzone przez instruktorów MultiFitness Club. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Rodziny, dlatego cała impreza odbędzie właśnie w siedzibie tej organizacji, to znaczy przy ulicy Pudlerskiej 22. Zajęcia potrwają w godzinach 12-19 i wymagają zapisów, a opłata wejściowa wynosi 20 złotych. Oczywiście będzie można zostawić coś w puszkach wolontariuszy Wielkiej Orkiestry. Wszystkie dodatkowe informacje na temat maratonu znaleźć można na Facebooku.

WOŚP w Chorowie - maraton zumby i fitness

Wyjątkowa kolacja w imię WOŚP

Ale to nie koniec atrakcji! Z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent miasta Andrzej Kotala przygotował coś jeszcze – wyjątkowe zaproszenie na kolację z osobą, która zaoferuje za nie najwyższą cenę. Licytacja potrwa aż do 17 stycznia, a o miejsce w restauracji powalczyć można na serwisie Allegro. Jest to doskonała okazja nie tylko do zapytania o planowane i anulowane inwestycje w mieście, ale także do przeprowadzenia mniej oficjalnej rozmowy. Najważniejsze jest jednak to, że cały dochód przeznaczony będzie na WOŚP. Pozostaje tylko czekać na to, kto da najwięcej… a tym samym najbardziej wspomoże potrzebujących! W tym roku po raz kolejny są nimi najmłodsi pacjenci szpitali.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *