Wodny plac zabaw w budowie!

W upalne dni nie marzymy o niczym innym jak tylko o ochłodzie nad wodą – najlepiej w basenie. Już niebawem w Chorzowie powstanie jednak kolejne miejsce, które nam to umożliwi. Choć wodny plac zabaw w pełni wystartuje dopiero w przyszłym roku, z części jego dobrodziejstw będziemy mogli się cieszyć już jesienią. Niecka basenowa z atrakcjami dla dzieci to nie wszystko, co przygotowali projektanci – otrzymamy całą strefę relaksu, z której będą mogli cieszyć się wszyscy.

Dla ducha i ciała

Wielu mieszkańców Chorzowa nie mogło doczekać się, aż ten projekt wejdzie w fazę realizacji. Niezwykły plac zabaw, w którym to woda odgrywa naczelną rolę, właśnie się buduje – i już zachwyca! Plany wskazują wyraźnie, że jego główna atrakcją nie będą tylko brodziki. Dookoła niecki basenowej powstanie zupełnie nowa strefa relaksu, z której będzie można korzystać o każdej porze roku. Co więcej, gdy upały miną, cały wodny plac zabaw zamieni się w widowiskową fontannę. Dzięki dyszom i specjalnym lampom wbudowanym w posadzkę możliwe będzie zaprogramowanie wyjątkowych pokazów z grą światłem i strumieniami wody. Coś dla duszy i… coś dla ciała!

Plac zabaw dla każdego

Każda nowa inwestycja na terenie Chorzowa to bardziej ambitne plany, dostosowane do różnych potrzeb i wymagań. Nie inaczej jest w przypadku wodnego placu zabaw. Tym razem projektanci zadbali, by mógł się nim cieszyć absolutnie każdy. Cała niecka podzielona będzie więc na brodziki i małe baseny, tak, by nawet najmłodsi mogli się bezpiecznie bawić, a cały kompleks zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wygodne siedziska pozwolą złapać nieco oddechu i wypocząć, a ścieżki zostaną połączone z już istniejącymi alejkami, tworząc spójną całość. W samych basenach będzie dostępnych wiele atrakcji, aby każda pociecha znalazła coś dla siebie. Na miłośników zabawy w wodzie czekać będą takie atrakcje jak chociażby wodny wulkan, dżdżownica czy żabka.

Wielka inwestycja

Nowa strefa wypoczynku, na którą tak czekamy, pochłonęła niespełna dwa miliony złotych i została bardzo drobiazgowo zaplanowana. Dzięki temu tereny przy ulicy Floriańskiej zmienią nieco swoje oblicze, a my, Chorzowianie, zyskamy nowe miejsce, z którego możemy być dumni. Niezwykły plac zabaw zostanie otwarty już jesienią; oznacza to więc, że aby poznać pełnię jego możliwości, będziemy musieli poczekać do przyszłego sezonu. Oby kolejne lato nadeszło jak najprędzej!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *