Wodny plac zabaw już działa!

Lato zbliża się wielkimi krokami, a pogoda dopisuje – okoliczności sprzyjają więc zabawie na świeżym powietrzu. I to zabawie z wodą! Urząd Miasta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom małych i dużych, po raz kolejny uruchamiać kąpieliskowy sezon niemal w centrum miasta. Już do 1 czerwca działa wodny plac zabaw! A emocji nie zabrakło, również przy jego otwarciu.

Zabawa bez ograniczeń!

1 czerwca miasto rozbrzmiewało śmiechami dzieci. I nic dziwnego, skoro był to ich dzień! W tym roku uczciliśmy go w naprawdę wyjątkowy sposób – po raz pierwszy uruchamiając pompy. Tym samym wodny plac zabaw rozpoczął sezonową działalność! Ze względu na wyjątkowe okoliczności Prezydent Chorzowa wystąpił w stroju pirata, z ogromną, zwracającą uwagę papugą na ramieniu. Dzieci mogły cieszyć się nie tylko atrakcjami, jakie dostarcza sam wodny plac zabaw, ale również wszystkimi akcjami towarzyszącymi. Modelowanie balonów, twister, czy malowanie tatuaży to była tylko część programu! A w kolejnych, wakacyjnych miesiącach z pewnością będzie się czym cieszyć.

Wodny plac zabaw w centrum zainteresowań

Oczywiście z atrakcji korzystać można nie tylko przez jeden dzień w roku! Wodny plac zabaw, uruchomiony na początku czerwca, już teraz dostarcza mnóstwo radości i z pewnością będzie tak również w kolejnych miesiącach. Ulokowany na skwerze przy ulicy Floriańskiej, stanowi dogodny punkt do rodzinnych wycieczek. Dzięki dobrej infrastrukturze – w tym ze ścieżkami łączącymi się z już istniejącymi alejkami – przebywanie w okolicy jest przyjemnością tak dla dzieci, jak i dla rodziców. Wodne urządzenia zagwarantują pociechom zabawę na długie godziny, pozwalając się wyszaleć… Oczywiście bezpiecznie, bo wodny plac zabaw jest monitorowany, a nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy z MORiS Chorzów.

Atrakcja dla wszystkich

Co ważne, wodny plac zabaw dostarcza radości nie tylko za dnia, ale również wieczorami. Po zmroku zainstalowane w posadzce lampy i specjalne dysze pozwalają podziwiać urocze widowisko. Jest również gdzie spocząć, bo plac zabaw otaczają wygodne ławki i siedziska. Projektanci pomyśleli też o najbardziej potrzebujących. Miejsce przystosowane jest więc zarówno do potrzeb małych dzieci – dzięki płytkim brodzikom – jak również osób z niepełnosprawnościami. Wszyscy Chorzowianie mogą cieszyć wolnym czasem nad wodą. Idealny plan na wakacje!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *