Metropolitalna Wigilia dla samotnych z dowozem!

Wiele rzeczy, do których przywykliśmy, w tym wyjątkowym roku nie mogło się odbyć. Niektóre wydarzenia czy inicjatywy zostały wstrzymane, inne zmieniły swoje oblicze – jak na przykład jarmark bożonarodzeniowy, który tym razem odbywa się online. Ale nawet w najtrudniejszych warunkach nie możemy zapominać o najbardziej potrzebujących – szczególnie w Boże Narodzenie! Właśnie dlatego metropolitalna Wigilia dla samotnych odbędzie się, choć z uwzględnieniem wymogów sanitarnych. A co więcej – każdy może pomóc w tym przedsiewzięciu!

Wsparcie dla potrzebujących

Podczas świąt nikt nie powinien być sam – to myśl, która przyświeca nam w każde Boże Narodzenie. W tym wyjątkowym roku, gdy pandemia koronawirusa tak bardzo ograniczyła możliwości, uczucie samotności może być podwójnie dojmujące… Na szczęście istnieją takie inicjatywy, jak Metropolitalna Wigilia dla samotnych! Każdego roku wolontariusze dbają o to, by nieść uśmiech oraz świąteczną radość i pomoc najbardziej potrzebującym. W tym roku nie mogło być inaczej i żadna pandemia tego nie zmieni. Organizatorem ogromnej akcji jest fundacja Wolne Miejsce oraz Metropolia Gónośląsko-Zagłebiowska i miasto Katowice, a uczestniczą w niej wszystkie okręgi w tej części Polski – w tym miast Chorzów! Kompleksowa pomoc z pewnością przyniesie radość najbardziej potrzebującym. Wszyscy chętni mogą zgłaszać się jeszcze do 20 grudnia, dzwoniąc pod numer telefonu: (32) 723 28 28.

Aby wigilia nie była samotna…

Inicjatywa jest ogromna, dlatego każda pomoc się przyda! Organizatorzy zapraszają więc wszystkich chętnych do udziału w tym przedsięwzięciu. Jak można pomóc? Wystarczy zadeklarować swój udział, wypełniając ANKIETĘ. Poza danymi teleadresowymi należy podać również datę urodzenia (wymaganą do ubezpieczenia), a także określić zakres, w jakim chcemy pomagać. Do wyboru mamy:

  • obsługę kuchni, gdzie przygotowywane będą wigilijne posiłki (14-23 grudnia);
  • dyspozycyjność w prowadzeniu samochodu dostawczego lub busa w razie potrzeb (21-23 grudnia);
  • rozwożenie paczek (24 grudnia od godziny 8:00).

Ostatni punkt może wzbudzać wątpliwości, ale uspokajamy – praca została rozłożona równomiernie. Każdy wolontariusz odwiedzi 20 domów w jednej dzielnicy. Co ważnie, nie trzeba posiadać własnego samochodu – organizatorzy zapewniają transport. Wigilia dla samotnych może więc odbyć się bez przeszkód, bo najważniejsze, by nie zabrakło rąk do pracy. Wtedy wszystko jest możliwe!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *