Wieści z Parku Śląskiego: modernizacja Kręgów Tanecznych, rozbudowa Planetarium

Park Śląski tego lata był wyjątkowo często na językach. Niedawno mogliśmy obserwować kontrowersje wokół Fest Festiwalu, który najpierw wzbudził wątpliwości pod kątem sąsiedztwa ZOO, a następnie ze względu na hałas przeszkadzający także mieszkańcom i pozostawione po imprezie śmieci. Tym razem wieści są bardziej optymistyczne. Obserwujemy rozbudowę Planetarium i zaplanowaną już w zeszłym roku modernizację Kręgów Tanecznych.

Rozbudowa Planetarium

Planetarium Śląskie, a właściwie Śląskie Centrum Nauki, bo taką nazwę ma przyjąć po zakończeniu prac, przechodzi właśnie gruntowną przebudowę i rozbudowę. Jego obszar zostanie zwiększony o ponad 2 tys. metrów kwadratowych. Nowa część znajdzie się pod ziemią, ale jednocześnie trwają prace modernizacyjne na zabytkowym gmachu. Choć prace mają zakończyć się dopiero w pierwszej połowie 2022 roku, już teraz możemy obserwować sporo zmian: przede wszystkim obok budynku wyrosła wieża widokowa, w starym, zabytkowym gmachu trwają prace wykończeniowe, a część biurowa jest już właściwie gotowa. Prócz stricte budowalnych zmian, budynek zyska także ulepszone wyposażenie.

Modernizacja Kręgów Tanecznych

Remont trwa także niżej – modernizacji poddawane są Kręgi Taneczne. Prócz renowacji Dużego Kręgu Tanecznego wraz z altanami czy figurami, wokół przestrzeni mają zostać zamontowane ławki, oświetlenie i nowa nawierzchnia. Inwestycja ma służyć przywróceniu miejscu dawnej świetności, ale i funkcji – kiedyś odbywało się tu mnóstwo wydarzeń artystycznej i teraz, docelowo, miałyby tu wrócić.

Jedna z najpiękniejszych przestrzeni w tej części Polski, czyli Park Śląski, dzięki kolejnym inwestycjom, ma szansę stać się jeszcze bardziej reprezentacyjnym elementem naszego regionu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *