Wielki mecz – wielka sprawa!

Już 25 marca o godzinie 17:00 w Chorzowie odbędzie się wyjątkowy mecz koszykówki. Ale nie będzie to zwykłe spotkanie! Na parkiecie staną bowiem radni oraz członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Chorzów. Cel tego spotkania jest bardzo szczytny – chodzi o zbiórkę funduszy dla Ośrodka Wsparcia Rodziny. To doskonała okazja, by pomóc!

Nieoczekiwane wyzwanie

Ta idea – jak zresztą wiele dobrych pomysłów – narodziła się spontanicznie. Inicjatywa wyszła ze strony Młodzieżowej Rady Miasta Chorzów. Jak? Przez social media! 15 marca na Facebooku MDM został opublikowany film, w którym liderzy organizacji, Konrad Krause i Piotr Strusz, rzucają dorosłym radnym prawdziwe wyzwanie, zapraszając do wzięcia udziału w… charytatywnym meczu siatkówki. Wyjątkowe spotkanie ma być nie tylko okazją do wspaniałej, integracyjnej zabawy, ale również szansą, by zrobić coś dobrego dla podopiecznych Ośrodka Wsparcia Rodziny.

–  Pomaganie jest ważne, a w Chorzowie chyba jeszcze nigdy nie pomagano w taki sposób – tłumaczył potem Konrad Krause. – Wiemy, że dorośli radni mają wiele swoich obowiązków, ale dobro dzieci jest najważniejsze. To dlatego rzuciliśmy im takie wyzwanie.

Szybka decyzja

Reakcja radnych mogła być tylko jedna. Już 18 lutego, ledwie kilka dni po pierwszym filmie, na fanpejdżu Urzędu Miasta pojawił się materiał z odpowiedzią. Urzędnicy nie kryli zaskoczenia, ale wyzwanie oczywiście przyjęli!

– Nie zastanawialiśmy się zbyt długo. Przyznam, że taka akcja  to niecodzienne zadanie dla Rady Miasta, ale oczywiście przyjęliśmy wyzwanie, bo może ono przynieść wiele dobrego dla chorzowskich dzieci. To też okazja do dobrej zabawy. Oczywiście w duchu fair play! – podsumował Waldemar Kołodziej, Przewodniczący Rady Miasta.

Rękawica została więc podjęta. Czas na efekty!

mecz radnych - nietypowa akcja charytatywna w Chorzowie

Mecz o wszystko!

Członkowie Młodzieżowej Rady miasta Chorzowa zadbali o wszystko. Rzucając wyzwanie, zaplanowali, gdzie i kiedy miałoby odbyć się spotkanie. Mecz o wszystko (co dobre) rozpocznie się więc 25 marca o godzinie 17:00. Czasu na przygotowanie się jest zatem aż nadto. Radni walczyć będą na hali MORiS (ul. Dąbrowskiego 113). Zdecydowanie warto będzie przyjść i obserwować to wydarzenie – zwłaszcza, że wstęp jest całkowicie darmowy! Podczas jego trwania będzie można złożyć datek na rzecz Ośrodka Wsparcia Rodziny w Chorzowie. O tak niezwykłej akcji warto pamiętać, dlatego radni (młodsi i dorośli) zachęcają do obserwowania wydarzenia utworzonego na Facebooku. Im nas więcej, tym weselej… i z lepszym skutkiem!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *