Wielka zbiórka książek już trwa!

Chorzowianie jak co roku przygotowują się do wielkiego święta miłośników czytania. Nim ruszą prelekcje, spotkania i odczyty, organizowana jest jeszcze wielka zbiórka książek. Gdzie i do kiedy można przekazać już przeczytane tomy… i co właściwie się z nimi stanie?

Zbiórka dla wszystkich

Kryminały, thrillery, fantastyka, reportaże… Biblioteczki chorzowian (i nie tylko) często pękają w szwach. A przecież na listach „do przeczytania” jest tyle ciekawych pozycji… Na szczęście jest okazja, by bez wyrzutów sumienia pozbyć się zalegających tomów i zrobić miejsce na nowe. Tylko do 19 września trwa wielka zbiórka książek, organizowana w ramach akcji „Wolność Czytania”, która startuje już wkrótce. Mieszkańcy Chorzowa mogą oddać książki, które potem trafią na bezpłatny kiermasz i w ten sposób zyskają drugie życie. Pięknie… i ekologicznie!

Tu oddasz książki

Aby ułatwić udział w akcji, organizatorzy uruchomili kilka punktów, w których trwa zbiórka. Jest to:

  • Urząd Miasta (Rynek 1);
  • Miejski Dom Kultury „Batory (ul. Stefana Batorego 6);
  • Chorzowskie Centrum kultury (ul. Henryka Sienkiewicza 3);
  • Starochorzowski Dom Kultury (ul. Siemianowicka 59);
  • Młodzieżowy Dom Kultury (ul. Józefa Lompy 13)
  • Muzeum przy ul. Powstańców 25;

Książki zostawić można również we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Organizatorzy zapewniają, że tomy będą przechowywane bezpiecznie i w stanie nienaruszonym trafią na kiermasz. Aby wszyscy mogli czerpać z nich radość, pamiętajmy, by oddawać tylko takie pozycje, które są w dobrym stanie i mają szansę znaleźć sobie nowy dom.

wielka zbiórka książek w Chorzowie - Wolność Czytania

Literackie święto czas zacząć!

Zbiórka książek to tylko jeden z elementów kolejnej edycji akcji „Wolność Czytania”. Oprócz kiermaszu czekają nas również inne atrakcje, doskonałe nie tylko dla zapalonych miłośników literatury. Czego jeszcze możemy się spodziewać? Organizatorzy planują między innymi liczne spotkania z autorami i krytykami literatury, odczyty, a także żywą bibliotekę, która umożliwi nam poznanie ciekawych ludzi i wysłuchanie ich opowieści. Wszystkie te akcje odbędą się w popularnych i łatwo dostępnych miejscach, między innymi w Sztygarce, Cafe Kamienica czy księgarni Dopełniacz, gdzie znajdzie się również coś dla najmłodszych. Miłośnicy książek, jesteście gotowi?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *