Wege Festiwal powraca do Chorzowa

Czerwona fasola może zamienić się pyszne ciasto, ciecierzyca w pożywny pasztet, a batat w zdrowe frytki! Wege Festiwal powraca do Chorzowa, by po raz kolejny udowodnić, że kuchnia roślinna to urozmaicone, nieoczywiste, sycące i smakowite posiłki. Jeśli wciąż nie jesteś pewien, czy to Twoje smaki albo wręcz przeciwnie – kochasz potrawy wege, ale szukasz nowych inspiracji, to nie może Cię zabraknąć na tym wydarzeniu. Targi kuchni wegetariańskiej oraz wegańskiej to najlepszy sposób, aby przekonać się, że z prostych składników można zrobić efektowne i pyszne dania. Wege Festiwal to także możliwość zaprezentowania swoich kulinarnych umiejętności lub własnych produktów – organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału lokalnych producentów oraz restauratorów. Poniżej znajdziesz wszystkie szczegóły dotyczące akcji.

Wege Festiwal – odkryj moc kuchni roślinnej

Druga edycja chorzowskiego Wege Festiwalu potrwa w dniach 17-18.09.2022 (17.09 w godzinach 12-18, 18.09 w godzinach 12-20). Gdzie organizowane jest wydarzenie? Wystawcy po raz kolejny zagoszczą w Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7 w Chorzowie. Na jakie atrakcje mogą liczyć odwiedzający? Przede wszystkim to szansa na spróbowanie pysznych potraw, takich jak: falafele, hummusy, wege burgery, wegetariańskie odsłony domowych dań, zupy, desery, ciasta i ciasteczka. Oprócz kuchni polskiej na odkrycie będą czekać smaki koreańskie, tureckie, hiszpańskie, perskiej oraz chińskie. To również doskonała okazja na zdobycie niedostępnych lub rzadko spotykanych w sklepach produktów – wyjątkowych przypraw, przetworów czy słodyczy. Jednak to nie wszystkie atrakcje. Wege Festiwal w Chorzowie to także naturalne, wegańskie kosmetyki cruelty free, produkty dla dzieci i niemowląt, ręcznie robiona biżuteria, torby, worki, akcesoria do domu oraz ciekawa moda od młodych projektantów bez naturalnych skór i futer. A wszystko po to, aby pokazać, że warto przejść na roślinną stronę mocy!

Organizatorzy przypominają, że wciąż można zgłosić chęć wystawienia swojego stoiska gastronomicznego lub z ekologicznymi produktami. Wystarczy napisać na adres: wegefestiwal@gmail.com.

Wege Festiwal

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *