Seniorze, załóż bloga! Warsztaty już w przyszłą środę

Czujesz, że gubisz się we współczesnych technologiach? Marzysz, by lepiej radzić sobie z komputerami i płynniej poznawać możliwości Facebooka? Masz doskonałą okazję, by zrealizować te plany! Już 19 czerwca odbędą się warsztaty twórczego pisania w Internecie, na które serdecznie zaprasza Urząd Miasta.

Warsztaty nie tylko dla seniora

Czym jest blog i jak go stworzyć? Dlaczego w ogóle warto to robić? Takie i wiele innych pytań często stawiają sobie seniorzy. Ich ciekawość Internetu, o którym tak wiele się mówi, często tłumiona jest jednak przez niepewność. Chorzów wychodzi naprzeciw tym potrzebom! Już 19 czerwca o godzinie 14 rozpoczną się warsztaty, których tematem będzie właśnie twórcze działanie w sieci. Akcja kierowana jest do seniorów, jednak zaproszeni są wszyscy mieszkańcy miasta, którzy ukończyli czterdzieści lat i chcą otworzyć się na nowe technologie. Organizatorzy z fundacji Jest OKEJ będą czekali w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr. 2 im. Miłośników Ziemi Śląskiej.

Ogół i detale

Czego nauczą nasz warsztaty? Aby nikt nie poczuł się zagubiony, program jest dosyć szczegółowy. Począwszy od kwestii bezpieczeństwa i savoir-vivre’u w sieci płynnie przejdziemy do wykładów na temat trendów. Dowiemy się też, czym jest blog i blogosfera oraz z jakimi blogami mamy do czynienia i jaki warto wybrać. Poruszona będzie również kwestia celów i dążeń – po co zakładamy blog, co chcemy osiągnąć, jak znaleźć grupę odbiorców i jak do niej dotrzeć. Wreszcie, warsztaty ujmą kwestie bardziej praktycznie – jak założyć bloga i go prowadzić, jak redagować na nim treść, tworzyć i pozyskiwać materiały jak zdjęcia i wideo, by dodać je do wpisu, a nawet jak… spieniężyć swoją pasję! Tematów będzie więc mnóstwo, ale organizatorzy zadbają, by wszystko było jasne i dobrze wyjaśnione. Aby móc poświęcić każdej osobie wystarczająco dużo czasu, na warsztaty obowiązują zapisy – można ich dokonać tutaj.

warsztaty dla seniorów

Ku przyszłości

Im szybciej technologia posuwa się do przodu, tym poważniejszym problemem staje się tak zwane cyfrowe wykluczenie. Na czym polega to zjawisko? Najkrócej mówiąc chodzi o moment, w którym nieco starsi obywatele – nasi rodzice i dziadkowie – siłą rzeczy nie mogą brać udziału w pewnych formach aktywności i rozwijać swoich pasji, ponieważ nie potrafią poradzić sobie z nowymi technologiami. Na szczęście nasze miasto wychodzi naprzeciw potrzebom seniorów, oferując im warsztaty uzupełniające wiedzę. Dzięki nim Internet przestanie być tak tajemniczy, a stanie się miejscem przyjaznym i całkiem naturalnym, środowiskiem, które oferuje mnóstwo możliwości rozwoju. Co więcej, dzięki wskazówkom instruktorów i ich troskliwej opiece uczestnicy będą mogli na nowo odkryć swoje pasje, a także znaleźć dla nich ujście w sieci.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *