Vinyl Festiwal już za niecały miesiąc!

Wiosna rozgościła się na dobre, a lato coraz bliżej – czas więc na dobre rozpocząć sezon festiwali! Chorzów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom melomanów, organizując trzecią edycję jednego z najważniejszych festiwali w naszym mieście. Przygotujcie się – Vinyl Festiwal rusza już początkiem maja!

Moc koncertów

To będzie niezwykłe lato! Nieco ponad dwa miesiące przed hucznie zapowiadanym Fest Festivalem rozpocznie się Vinyl Festiwal, dzięki któremu miłośnicy retro klimatów będą mogli realizować swoje pasje. Impreza rozpocznie się tuż po majówce, bo już 8 maja i potrwa aż do… 21 czerwca! W tym czasie fani różnorodnych brzmień – od Marka Grechuty, przez jazz po rock, metal i elektronikę – będą mogli zjednoczyć się pod sztandarem płyty winylowej i dobrej zabawy! Kogo możemy się spodziewać w Chorzowie? Vinyl Festiwal zaszczyci między innymi:

  • Riverside
  • Smolik & Kev Fox
  • SBB
  • Aga Zaryan – uwaga! Występ będzie kameralny, bo tylko na 100 osób; konieczna będzie rezerwacja!
  • Dustin Arbuckle & 5he Damnation

Niektóre z koncertów są płatne, ale na inne wstęp będzie darmowy. W szczegółach można zorientować się na stronie internetowej organizatora.

Vinyl Festiwal – nie tylko muzyka

Ale to nie koniec! Choć dobre brzmienia odgrywać będą znaczącą rolę, na czas trwania festiwalu zaplanowano też wiele innych atrakcji. Wszystko dla jeszcze lepszej zabawy! Vinyl Festiwal – zwany też Vinyl Festem – będzie więc okraszony wystawami, targami i prelekcjami, a nawet pokazami filmowymi nie tylko dla zapalonych melomanów. Czego więc możemy się spodziewać? Jak przystało na imprezę, której motywem przewodnim jest winyl, jedną z najważniejszych atrakcji będzie giełda płyt w Sztygarce! Oprócz tego, w sobotę 18 maja czeka nas otwarcie wystawy legendarnych gitar. Na żywo zobaczyć będzie można takie klasyki jak Fender Stratocaster, Fender Jazz Bass, Gibson Les Paul, czy Music Man – Steve Lukather model. Również fani fotografii spod znaku retro znajdą coś dla siebie – Vinyl Festiwal obfitować będzie w interesujące wystawy i pokazy, między inny niepublikowanych zdjęć „SBB ’79” autorstwa Zygmunta Drużbickiego. Zobaczyć będzie można również grafiki twórcy okładek dla takich wykonawców jak David Knopfler, Shakin’ Stevens czy Paul McCartney czy film o legendarnym festiwalu w Woodstocku. A to jedynie część imprez towarzyszących! O wszystkich przeczytać można na stronie organizatora oraz na fanpejdżu festiwalu.

vinyl festiwal - giełda winyli

Retro styl, nowoczesny świat

Vinyl Festiwal to najlepszy dowód na to, jak silna jest moda na to, co dawne. Retro klimaty rządzą w modzie i w dizajnie, ale również muzyka pozwala nam na nostalgiczny powrót do przeszłości. A gdyby to wszystko połączyć? Wymieszać oldchool z nowoczesnością? Impreza, która już w maju odbędzie się w naszym mieście daje taką możliwość!

– Formuła Vinyl Festivalu jest bardzo pojemna. Dzięki temu możemy w trakcie jego trwania zaprezentować szeroki wachlarz artystów, z odległych od siebie gatunków muzycznych

– mówi dyrektor WKSiT, Rafał Zaremba.
Nie pozostaje więc nic innego niż wykupywać bilety… i czekać, aż Chorzów po raz trzeci stanie się królestwem winylu i dobrej zabawy!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *