Uczniowie pojadą za darmo! Bezpłatna komunikacja dla najmłodszych mieszkańców

Bezpłatna komunikacja miejska? Brzmi zachęcająco! Decyzją władz do końca maja 2018 roku dzieci i młodzież do lat 16 będzie mogła korzystać z przejazdów za darmo. Wystarczy ważna legitymacja szkolna. Sprawdźcie szczegóły!

 

Dwa miesiące dłużej

Zarząd KZK GOP przedłużył okres bezpłatnej komunikacji na podstawie ważnej legitymacji szkolnej. Skąd taka decyzja? Wszystko przez kolejki. Ze względu na potrzebę wydania dużej liczby kart ŚKUP w stosunkowo krótkim czasie, członkowie Związku postanowili przedłużyć dotychczasowe zarządzenia. Docelowo to właśnie karta ŚKUP będzie służyć za podstawę ulg komunikacyjnych. W ramach przypomnienia: najmłodsi mieszkańcy miasta mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji już od 1 stycznia 2018 roku. Do marca miał obowiązywać okres przejściowy, w ramach którego podstawą korzystania z usługi była ważna legitymacja szkolna. Dziś już wiadomo, że ten okres będzie trwał przez kolejne dwa miesiące. Zatem młodzi ludzie mogą wyrabiać swoją kartę aż do 31 maja.

 

Szereg udogodnień dla najmłodszych

Bezpłatna komunikacja to nie wszystko. Zarząd KZK GOP zapowiada szereg innych udogodnień. Członkowie Związku wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i możliwościom młodych ludzi. To właśnie z tego względu uczniowie będą mogli zamówić swoją kartę ŚKUP przez Internet. Takie rozwiązanie zwolni młodzież z dodatkowych kosztów. Zamawiając kartę drogą online, uczniowie będą zwolnieni z dokonywania opłaty inicjalnej w wysokości 20 zł. Gotowych kart nie trzeba będzie odbierać osobiście. Może to zrobić jeden z pełnomocników szkoły, do której uczęszczają poszczególni uczniowie. Rozporządzenia mają usprawnić system wydawania ŚKUP.

 

Opłata inicjalna – nie zawsze za darmo

Zarząd KZK GOP przewidział dwa przypadki, w których uczeń będzie musiał uiścić opłatę inicjalną pobieraną za wyrobienie karty ŚKUP. W pierwszym przypadku 20 zł będą musiały zapłacić osoby, których karta zostanie zabrana i odesłana do Punktu Obsługi Klienta po upływie nie dłużej niż 30 dni od chwili wydania dokumentu. W drugim przypadku – jeżeli nie będzie można wydać karty z powodu niezgodności danych użytkownika. We wszystkich innych sytuacjach złożenie deklaracji drogą elektroniczną jest jednoznaczne ze zwolnieniem z opłaty.

Zdjęcia pochodzą z portalu http://slask.eska.pl.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *