Tour de Pologne w Chorzowie

Chorzów po raz kolejny gościł gwiazdy światowego kolarstwa! W zeszły poniedziałek 6 sierpnia odbył się kolejny, trzeci już etap słynnego wyścigu Tour de Pologne. Tym razem sportowcy zmagali się z trasą przebiegającą przez nasze piękne miasto. Impreza spotkała się z wyjątkowym zainteresowaniem, nie tylko ze strony fanów kolarstwa, ale także zwykłych mieszkańców Chorzowa. Przeczytaj relację z tego niezwykłego wydarzenia!

 

Kibice jak zwykle w pogotowiu

Chorzowscy kibice nigdy nie zawodzą! Również w tym roku wszyscy miłośnicy kolarstwa wstawili się na trasie przejazdu Tour de Pologne. 3. Etap zawodów rozpoczął się na Stadionie Śląskim. Przejazd honorowy tuż przed godziną 16:00 stał się doskonałym zakończeniem dnia pełnego sportowych emocji.

 

Elita światowego kolarstwa

Wszyscy miłośnicy emocjonujących wyścigów rowerowych mogli spotkać się z największymi gwiazdami dyscypliny już od godziny 13:00. Kocioł Czarownic zaroił się od profesjonalnego sprzętu nie tylko do jazdy, ale także konserwacji i naprawy. Zobaczyć Tour de Pologne od kuchni? Mówimy tak! Specjalnie przygotowana strefa kibica wypełniła się fanami dwóch kółek. Na najmłodszych czekały atrakcyjne gadżety związane z kolarstwem. Dzieci mogły także udekorować swoje twarze kolorowymi farbkami. Bodypainting jak zwykle cieszył się ogromnym zainteresowaniem!

 

Z trybun Stadionu Śląskiego

Niektórzy wolą kibicować tuż przy linii przejazdu, inni preferują spokojniejsze rejony, ale żaden chorzowski kibic nie wyszedł tego dnia zawiedziony. Fani kolarstwa mogli zająć bezpieczne miejsca na trybunach Stadionu Śląskiego. Honorowy start obserwowany z tej perspektywy prezentował się wyjątkowo! A jakie są Wasze wrażenia? Wrócicie na imprezę za rok?

Grafiki:

https://sportowefakty.wp.pl/kolarstwo/702204/tour-de-pologne-2017-caleb-ewan-najlepszy-na-finiszu-4-etapu-w-zabrzu-alan-banas

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *