Latem… zagraj w padla! Rusza wakacyjna szkoła nauki

Brak pomysłów na wakacyjną przygodę? Wykorzystaj wolny czas na świeżym powietrzu aktywnie! I to w prawdziwie chorzowskim stylu. Tego lata znów rusza wakacyjna szkoła nauki gry w padla; dyscypliny, która nieodmiennie kojarzy się z naszym miastem. Tym razem organizatorzy zaplanowali kurs dla dwóch grup wiekowych w dwóch turnusach, a zapisy wciąż trwają. Nie ma chwili do stracenia!

Zabawa dla małych i dużych

Gra w padla bawi nas już od lat. I Chorzów celuje w rozwijaniu tej pasji! Nie tak dawno w naszym mieście powstał kolejny kort dedykowany temu sportowi, teraz przyszedł czas, by zaznajomić z nim wszystkich chętnych. I to już od najmłodszych lat! Do gry w padla zapraszamy zarówno dzieci w wieku wczesnoszkolnym, jak i nastolatków. W tym sezonie zajęcia odbywać się będą w dwóch turnusach – lipcowym i sierpniowym – i w dwóch grupach. Grupa pierwsza przeznaczona jest dla dzieci młodszych, w wieku 7-10 lat, a druga – dla nastolatków (11-14 lat). Nad młodymi graczami czuwać będzie doświadczony instruktor, a dzięki małym grupom (liczącym maksymalnie pięć osób), każdy uczestnik będzie mógł cieszyć się uwaga i wsparciem. Koszt udziału w kursie gdy w padla wynosi 150 złotych. Aby wziąć w nim udział, należy dokonać zapisu tutaj.

Nauka padla – czas na podstawy!

Ten ciekawy sport nie jest jednym z najbardziej znanych w Polsce – co innego na świecie! Wymyślono go w gorącym Meksyku, w dodatku w jednym z najsłynniejszych miast, Acapulco. Nawet dziś to drugi najbardziej popularny sport w Hiszpanii, zaraz po piłce nożnej. Kochają go również Amerykanie i Kanadyjczycy, którzy wymyślili dlań własną nazwę – „paddle”. Swojska gra w padla, zwana tez tenisem łopatkowym, ma proste zasady. Zbliżone są nieco do squasha – z pewnością więc każde dziecko prędko się ich nauczy. Zabawa polega na odbijaniu piłki za pomocą specjalnej rakiety na dedykowanym do tego korcie, a punkty liczone są jak w tenisie ziemnym. Nic trudnego!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *