Chorzowskie Święto Wody już wkrótce!

Dla wszystkich spragnionych sportowej rywalizacji i aktywnego wypoczynku MOSiR przygotował coś specjalnego. Już 21 marca, a zatem w pierwszy dzień wiosny, odbędzie się Chorzowskie Święto Wody, a uczcimy je… zawodami na basenie! Zapisy już trwają – nie ma więc chwili do stracenia!

Po raz dziewiąty

To już nie pierwsza inicjatywa tego typu, z jakiej mogą korzystać Chorzowianie. Nie jest nawet druga, ale już… dziewiąta. Tak! Po raz dziewiąty mieszkańcy naszego miasta (i okolic) mogą uczcić początek wiosny, biorąc udział w specjalnych zawodach pływackich. Zabawa odbędzie się oczywiście w sobotę 21 marca i to aż na dwóch miejskich basenach: przy ulicy Granicznej 92 i przy Placu Powstańców śląskich 1. Na całą imprezę serdecznie zaprasza nie tylko Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu, ale także Urząd Miasta.

Święto Wody i rodzinna rywalizacja

Pora na szczegóły. Jak będzie przebiegał konkurs? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że rozgrywki nie są indywidualne, ale drużynowe. Mogą się jednak zgłosić absolutnie wszyscy, bez względu na wiek. Jeden zespół musi liczyć minimum dwie osoby (z czego tylko jedna może mieć poniżej 18 lat); maksymalnie mogą wystartować cztery osoby. Święto Wody rozpocznie się przed południem – o 10 na basenie przy ulicy Granicznej i o 11 na kąpielisku przy Placu Powstańców Śląskich. Organizatorzy przygotowali kilka dyscyplin. Zapewniają też, że w każdej konkurencji przyznawane będą punkty. To właśnie one, zliczone razem, pozwolą wyłonić zwycięzców.

Święto Wody już 21 marca. Zajrzyjcie na chorzowskie baseny miejskie!

Zapisy trwają!

Oprócz dobrej zabawy, ważne jest również zapewnienie uczestnikom bezpieczeństwa. Właśnie dlatego organizatorzy ograniczyli ilość osób, które będą mogły wziąć udział w zabawie. Na każdym basenie wystartować może tylko dwadzieścia drużyn. Aby móc więc obchodzić Święto Wody, trzeba się najpierw zapisać i uiścić drobną opłatę – koszt to zaledwie 5 złotych za każdego użytkownika. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie MOSiR – tam też można sprawdzić, na którym basenie są jeszcze wolne miejsca. Nie ma chwili do stracenia! Święto Wody i zawody organizowane z tej okazji już od lat cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego miejsca szybko się koczą. Lepiej rezerwować je od razu!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *