Święto Chorzowa 2019 już w czerwcu!

To już za kilka dni! Dokładnie w najbliższy weekend rozpocznie się tegoroczne Święto Chorzowa – wyjątkowa impreza, na którą czekamy każdego roku. Choć najwięcej będzie działo się właśnie w sobotę i niedzielę, to obchodzi zakończą się dopiero pod koniec miesiąca. Czego możemy się spodziewać? Z pewnością doskonałej zabawy!

Dni pełne rozrywki

Pierwsze dwa dni czerwca zapowiadają się gorąco – i nie chodzi tylko o aurę! W naszym mieście będzie się wiele działo. Przede wszystkim, na terenie Skansenu odbędzie się wielka impreza kulturalno-historyczna „Z orężem przez wieki”. Zainteresowani będą mogli wziąć udział w walkach rycerzy z różnymi rodzajami średniowiecznej broni, popatrzeć na tańce dworskie, a nawet zajrzeć do warsztatu kowala czy wytwórcy masła. Ale Święto Chorzowa nie kończy się tylko na Skansenie! Imprezą towarzyszącą będzie również Industriada, trwająca w wielu miastach województwa. Edycja chorzowska obędzie się już 8 czerwca, a więc w kolejną sobotę, pod Szybem Prezydent.

Koncertowy piątek

Spragnieni hucznej zabawy i koncertów? Takie chwile również są w planach – i to już 14 czerwca. Właśnie na ten dzień zaplanowano bowiem piknik, na którym zaprezentują się grupy artystyczne z lokalnych domów kultury. Wszystko odbędzie się pod Szybem Prezydent, a więc przy ulicy Piotra Skargi. Ale to wciąż nie koniec atrakcji! Wieczorem w piątek 14 czerwca Chorzów będzie świętował również z gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Specjalny koncert da Agata Sobodzińska (o 19:00), Sarsa (około 20:15) i zespół Blue Cafe (około 21:00). Takiej chwili nie można przegapić!

Święto Chorzowa

Teatralno-animacyjny weekend

Trzeci weekend miesiąca upłynie pod znakiem sztuk wizualnych. W sobotę 15 czerwca rozpocznie się festiwal animacji SAMOVOLKA. Liczne performance’y, pokazy taneczne, występy teatru ulicznego i oczywiście animacje, a do tego warsztaty plastyczne – to tylko część atrakcji. Wieczorem z kolei znów będziemy mogli udać się na koncert – pod pocztą główną zaprezentuje się O.S.T.R., kapela OTSOCHODZI i gwiazda rapu czyli GrubSon. Emocje rozgrzane do czerwoności bo wyjątkowych występach ukoić może niedzielny spektakl „Rajzentasza” w wykonaniu Teatru „Ruda Śląska”. Gdzie należy się udać, by go zobaczyć? Z artystami spotkamy się na małej scenie Teatru Rozrywki i to już o godzinie 18:00.

Święto Chorzowa zakończone uroczyście

Tak ważne wydarzenie musi mieć też należyty finał. Po tygodniach zabaw, rozrywek, koncertów i występów warto zatrzymać się na chwilę i z godnością uczcić święto miasta. Właśnie dlatego organizatorzy zapraszają na uroczystą mszę świętą, która odbędzie się 23 czerwca o godzinie 11:00 w kościele św. Marii Magdaleny. W czasie jej trwania upamiętnione zostaną historyczne wydarzenia, które bezpośrednio i pośrednio przełożyły się na powstanie naszego wspaniałego miasta. Z pewnością warto o tym wspomnieć… i pamiętać!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *