Świąteczny Jarmark 2018 – jakie atrakcje na nas czekają?

Już za niespełna 10 dni Chorzów doświadczy magii zbliżających się świąt! W Mikołajki rusza bowiem Świąteczny Jarmark, który potrwa aż cztery dni. Jakich atrakcji możemy się spodziewać? Gdzie i kiedy trzeba się udać, by usłyszeć koncert kolęd albo obejrzeć spektakl? Podpowiadamy!

6 grudnia (czwartek)

Wielkie świętowanie rozpocznie się wspólnym ubraniem miejskiej choinki. Stanie ona przy Placu Hutników od strony ul. Powstańców. Chętni do przystrojenia drzewka mogą zaczekać na miejscu lub wziąć udział w specjalnym marszu, który wystartuje spod budynku Poczty Głównej (ul. Pocztowa 1) o godzinie 17. Gdy choinka już się pojawi, oficjalnie rozpocznie się czterodniowy, wypełniony koncertami i spektaklami jarmark. Czego możemy się spodziewać?

7 grudnia (piątek)

Nastrojony świątecznie plac Hutników będzie można odwiedzać już od 12, ale program artystyczny prowadzony przez Ninę Nocoń rozpocznie się nieco później. Rodzice z dziećmi szczególnie zapraszamy na o godzinie 14, bo właśnie wtedy odbywać się będą konkursy dla najmłodszych. Emocji z pewnością nie zabraknie, bo organizatorzy jarmarku przewidzieli atrakcyjne nagrody dla zwycięzców! Od 15 co godzinę odbywać się będą koncerty muzyczne – wystąpią kolejno Schola Boże Nutki z Parafii św. Antoniego, Mirosław Szołtysek ze swoim zespołem Wesołe Trio oraz kapela folkowa Góralska Hora. Dzień zakończy natomiast Teatr Rozrywka z programem „Co za radość kolędować”.

8 grudnia (sobota)

Sobotni Świąteczny Jarmark również poprowadzi Nina Nocoń, a najważniejsze wydarzenia rozpoczną się już o 13. Właśnie wtedy koncerty będą dawać zespoły z okolicznych miejskich domów kultury, a następnie na scenie znów zobaczymy członków Teatru Rozrywka. Na godzinę 15 zaplanowane są natomiast bardziej praktyczne zajęcia – konkretniej panel o gotowaniu, prowadzony przez znanego śląskiego restauratora, Remigiusza Rączkę. Na sam koniec dnia, o 18, pojawi się gwiazda wieczoru – Conrado Yanez, zwycięzca 10 edycji Must Be the Music.

[su_youtube url=”https://youtu.be/0zaKBx38Z14″]

9 grudnia (niedziela)

Ostatni dzień Jarmarku poprowadzi Dariusz Niebudek, a cały program artystyczny wystartuje już o 12. W samo południe Teatr Trip wystąpi z dwoma spektaklami – „Lodowe Eksperymenty” i „Magiczna podróż dookoła świata z Mikołajem”. O 14:30 zrobi się naprawdę głośno i prawdziwie śląsko – koncert da bowiem Orkiestra Dęta Sanktuarium św. Floriana. Nieco później, o 16, czeka nas występ Grzegorza Poloczka, piosenkarza i satyryka. Po zmroku, o 17 będzie za to naprawdę ogniście – wszystko dzięki grupie teatralnej Nam Tara, która da pokaz Teatru Ognia. Będzie na co popatrzeć! Całą imprezę z rozmachem zakończy wyjątkowy koncert Eleni, który rozpocznie się o 18:15.

Świąteczny Jarmark 2018: dodatkowe atrakcje

Oprócz programu artystycznego organizatorzy przygotowali także zestaw stałych atrakcji, których będzie można doświadczać każdego dnia jarmarku. Przede wszystkim mieszkańcy Chorzowa (a także przyjezdni goście) będą mogli dokonać zakupu wyjątkowych ozdób i produktów regionalnych w ramach jarmarku rękodzielniczego, który potrwa przez całe cztery dni. Dla najmłodszych będzie dostępna bezpłatna karuzela, odbędą się także warsztaty plastyczne „Fabryka prezentów”. Głodnych zaprasza strefa gastronomiczna, w której każdy znajdzie coś pysznego dla siebie, a spragnionych pamiątkowych zdjęć – specjalna fotobudka. Będzie się działo!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *