Strefy dla małych pacjentów otwarte!

W końcu są! Dzięki poświeceniu wolontariuszy z firmy budowlanej, Zespół Szpitali Miejskich przy ulicy Truchana 7 zyskał nowe strefy przeznaczone dla dzieci. Teraz maluchy mogą aktywnie wracać do zdrowia w jeszcze lepszych warunkach, ciesząc się wyposażeniem i zabawkami, dostępnymi zarówno w środku, jak i… na zewnątrz!

Aktywne strefy dla zdrowia

To był wielki dzień – nie tylko dla maluchów, ale również dla ich rodziców. 13 czerwca, a więc w miniony czwartek, do użytku zostały oddane aż dwie strefy wypoczynku dla najmłodszych pacjentów. Dlaczego aż dwie? Nasze miasto wie, że dzieci zasługują na wszystko, co najlepsze – szczególnie zaś te, które zmagają się z problemami ze zdrowiem! Właśnie dlatego do użytku juniorów oddano nie tylko kącik wewnątrz budynku, ale również plac zabaw na dziedzińcu. Za wykonanie obydwu tych przestrzeni odpowiadają wolontariusze firmy Budimex.

Na pogodę i niepogodę

Trzeba przyznać, że dwie strefy dla dzieci to doskonały pomysł. Dzięki temu rozwiązani mali pacjenci będą mogli zapomnieć o troskach i trudach chorób ciesząc się ze słonecznej pogody lub spędzając czas pod bezpiecznym dachem. Mini plac zabaw pojawił się na wewnętrznym dziedzińcu szpitala i od razu przypadł juniorom do gustu. Już po chwili od otwarcia dzieci bawiły się na nim w najlepsze! Jeśli chodzi o strefę w samym budynku szpitala, została ona ulokowana na drugim piętrze, tuż obok kaplicy. Znajduje się tam mini ścianka wspinaczkowa, dwie zjeżdżalnie, pufy i kilka koszy z zabawkami, które również spodobały się maluchom. Co ważne, odpocząć tam mogą nie tylko juniorzy, ale także czuwający nad nimi rodzice.

Strefy dla małych pacjentów
Źródło zdjęcia: Strona Urzędu Miasta Chorzów.

Wielkie otwarcie

Jak się okazuje, nie tylko wolontariusze firmy Budimex mieli swój udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu. Chociaż dzielni budowlańcy ukończyli prace remontowe na czas i w doskonałym stylu, pozostała jeszcze kwestia uroczystego otwarcia. Na to również nie zabrakło funduszy – strefy dla dzieci zostały otwarte z prawdziwą pompą! Na miejscu pojawili się też znani z ekranów goście specjalni, którzy również mieli swój udział w tej akcji. Zespół Szpitali Miejskich odwiedziła więc Agnieszka Grochowska, aktorka teatralna i filmowa, laureatka trzech nagród na role pierwszo- i drugoplanowe, wyróżniona również odznaczeniem Krzyż Zasługi. Na otwarciu obu stref dla maluchów nie zabrakło również Tatiany Mindewicz-Puacz – trenerki rozwoju osobistego i publicystki, znanej między innymi z programu Projekt Lady czy licznych eksperckich wywiadów w programach telewizyjnych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *