Specjalistka z Nowego Jorku szkoli chorzowskich lekarzy!

Wyjątkowy gość w naszym mieście. Doktor Mary Baninhashem, specjalistka ze Stanów Zjednoczonych, odwiedziła Zespół Szpitali Miejskich, by uczyć naszych specjalistów wyjątkowej techniki diagnostycznej, jaką jest osteopatia. Dzięki temu lekarze z Chorzowa wyprzedzą inne szpitale w Polsce jeśli chodzi o przygotowanie do pomocy pacjentom!

Nie tylko „pod nóż”

Doskonale wiemy, że wielu schorzeń nie da się wyleczyć kuracją farmakologiczną czy zmianą stylu życia. Do tej pory dla wszystkich osób trapionych cięższymi schorzeniami (lub takimi bardziej uporczywymi) wybór był jeden – zabieg chirurgiczny. Czy chcieliśmy czy nie, ingerencja w ciało wydawała się nieodzowna. Czy jednak naprawdę tak jest? Okazuje się, że niekoniecznie! I właśnie to udowadniają amerykańscy lekarze, od kilku lat rozwijając specjalny sposób diagnostyki i leczenia, czyli osteopatię. Teraz specjalistka w tej dziedzinie, doktor Mary Baninhashem, przybyła do Chorzowa, by szkolić naszych lekarzy.

Specjalistka służy pomocą

– W USA jest to bardzo popularna forma leczenia i nie ma się co dziwić. Mając do wyboru operację i ingerowanie w organizm, a leczenie nieinwazyjne, większość wybiera to drugie

– tłumaczyła Mary Baninhashem.

Osteopatia pomaga przede wszystkim przy diagnostyce i leczeniu stawów i kości, co szczególnie przydaje się w przypadku osób starszych. Chorzowscy lekarze i rehabilitanci otrzymali więc kompleksową wiedzę z zakresu niezwykłej techniki, która może ułatwić życie wielu seniorom – i to w całej Polsce. Bo choć za granicą osteopatia zyskuje coraz większą popularność, w naszym kraju dopiero pojawiają się pierwsze próby i eksperymenty. A jeden z nich odbył się właśnie w Chorzowie! To z pewnością wielkie wydarzenie i jeszcze większy sukces.

specjalistka z USA uczy chorzowskich lekarzy czym jest osteopatia

Zdrowa alternatywa

Czym jest osteopatia? Przede wszystkim jest to metoda diagnostyczna, która może również pomagać w leczeniu pacjentów. Zamiast skalpela, lekarze używają bowiem… dłoni i własnej wiedzy, a także zmysłu obserwacji. Naukowcy dowodzą, że dzięki uważnym ruchom doświadczonej osoby, możliwe jest wyleczenie różnych zaburzeń, bez konieczności przeprowadzania skomplikowanej operacji. Co to oznacza? Oczywiście mniejsze ryzyko powikłań pooperacyjnych! Jak to działa? Nie ma w tym żadnej magii, a same zdroworozsądkowe założenia. Osteopatia zakłada bowiem, że ciało ludzkie jest całością, a poszczególne organy nie działają odrębnie od siebie, ale wpływają jeden na drugi. Dzięki tej wiedzy możliwe jest bezinwazyjne badanie i leczenie, szczególnie potrzebne, gdy inne ścieżki tradycyjnej medycyny zostały już wyczerpane.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *