Saunarium w Chorzowie już otwarte!

Trzy różne typy sauny, a do tego wiadra bosmańskie, balie z zimną wodą, a nawet… seanse aromaterapeutyczne z saunamistrzem. Chorzowianie właśnie zyskali nową strefę relaksu, bo długo zapowiadane saunarium jest już otwarte! Jakie atrakcje czekają na mieszkańców spragnionych odpoczynku? 

Komfort sercu Chorzowa

Saunarium stanęło przy Placu Powstańców Śląskich 1, w okolicach basenu i tuż obok Parku Hutników. Lokalizacja jest więc świetna – niemal w samym centrum miasta, a jednak w pobliżu zieleni. Idealne miejsce na strefę komfortu! Chwile dla siebie można zaplanować już od poniedziałku 10 grudnia, czyli od dzisiaj. Czasu będzie wiele, bo saunarium jest czynne przez cały tydzień: od poniedziałku do czwartku w godzinach 16-22, a w piątki 15-22. Najwięcej czasu mamy jednak w weekendy – w sobotę i niedzielę relaksu będzie można zażyć od 10 rano aż do… 2 w nocy! Co więcej, w całym kompleksie przebywać może maksymalnie dwadzieścia osób, jest więc kameralnie i optymalnie zarazem.

Przyjemność grzechu warta

Również ceny za wstęp będą uzależnione od dnia, w którym zawitamy do chorzowskiego saunarium. W tygodniu za jednorazową wejściówkę zapłacimy 20 złotych, a za każdą dodatkową minutę będzie trzeba dopłacić 50 groszy. W piątki, soboty i niedziele cena wzrasta do 30 złotych, ale dopłata pozostaje niezmienna. Warto też zorientować się, kto i kiedy może wejść na zabieg. Niektóre dni i godziny zarezerwowane są bowiem tylko dla dorosłych, a inne przeznaczone zostały dla młodzieży. Więcej informacji można uzyskać tutaj, oraz w Miejskim Ośrodku Rekreacji i Sportu.

saunarium Chorzów
Sauna parowa w chorzowskim saunarium. Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej MOSiRu.

Saunarium pełne dobra

Co czeka nas w nowym kompleksie wypoczynkowym? Do dyspozycji chorzowian zostały oddane aż trzy typy saun: klasyczna parowa, sucha sauna oraz tak zwana infrared, czyli na podczerwień, w której temperatury są nieco niższe. Oprócz tego do dyspozycji mamy też przestrzenie zapewniające ochłodę: wiadro bosmańskie, kostkarki do lodu czy klasyczne balie z zimną wodą, a także w pełni wyposażoną strefę relaksu z wygodnymi leżakami. Ale to jeszcze nie wszystko! Saunarium oferuje również specjalne zabiegi z wykorzystaniem aromaterapii. Wykwalifikowany saunomistrz z wykorzystaniem olejków eterycznych i specjalnej techniki wachlowania zapewni nam absolutny, tak potrzebny relaks. Nic tylko korzystać… na zdrowie!

saunarium chorzów
Strefa relaksu w chorzowskim saunarium. Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej MOSiRu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *