ruch chorzów

Ruch Chorzów w I lidze – trudny początek i walka o punkty

Ruch Chorzów rozpoczął nowy sezon w 1. lidze. Mimo otrzymania licencji na grę na zapleczu ekstraklasy chorzowski klub wystartował z pięcioma ujemnymi punktami na koncie. W ten sposób klub został ukarany przez Komisję ds. Licencji Klubowych PZPN i Komisję Odwoławczą ds. Licencji Klubowych PZPN za nieterminowe uregulowanie zobowiązań wynikających z nowej licencji.

[su_heading]Relacja z sezonu w I lidze[/su_heading]

28.07.17

Pierwszy mecz sezonu Ruch Chorzów zaczął od przegranej 0:1 z klubem Stal Mielec.

4.08.17

Kolejne spotkanie nie okazało się lepsze od startu sezonu. Konfrontacja Ruchu Chorzów z Chrobrym Głogów zakończyła się wynikiem 0:1.

12.08.17

W trzeciej kolejce Nice I Liga Niebiescy przegrali jedną bramką z Drutex-Bytovia Bytów. Spotkanie zakończyło się 2:1 dla gospodarzy.

18.08.17

Ruch Chorzów miał nieco więcej szczęścia w czwartej kolejce. Starcie ze Stomilem Olsztyn zakończyło się 3:1 i dało chorzowskim piłkarzom komplet punktów.

22.08.17

Mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała to kolejna porażka 0:1.

27.08.17

W meczu przeciwko Chojniczance Chojnice zespołowi z Chorzowa ponownie zabrakło nieco do zwycięstwa. Rezultat to przegrana 3:4.

8.09.17

Ruch Chorzów został pokonany 1:0 przez Olimpię Grudziądz.

14.09.17

W spotkaniu siódmej kolejki Ruch Chorzów zremisował 2:2 z GKS Tychy.

18.09.17

Niebiescy zaliczyli kolejny porażkę, tym razem 1:2 w meczu przeciwko Górnikowi Łęczna.

24.09.17

Ruchowi Chorzów dopiero po dziesiątej kolejce Nice I Liga udało się zażegnać deficyt punktowy. W meczu wyjazdowym Niebiescy pokonali 3:1 Pogoń Siedlce, dzięki czemu klub z Chorzowa w końcu wpisał do tabeli dodatnie punkty.

29.09.17

Niebiescy odzyskali formę i w jedenastej kolejce triumfowali w meczu z Miedzią Legnica. Spotkanie zakończyło się 1:0 dla gospodarzy, a zwycięskiego gola strzelił w 54. minucie Maciej Urbańczyk, któremu udało się wykorzystać rzut karny.

[su_heading]Aktualna sytuacja[/su_heading]

Ruch Chorzów obecnie zajmuje ostatnie (18.) miejsce w tabeli Nice I liga. Do kolejnej drużyny brakuje mu sześciu punktów. Niebieskim długi zajęło wyjście na plus. Dodatnie punkty na ich koncie pojawiły się dopiero po spotkaniu dziesiątej kolejki, czyli po wygranym 3:1 starciu z Pogonią Siedlce. Ostatnie wygrane dają jednak nadzieję na poprawę sytuacji i ulokowanie się na lepszej pozycji w tabeli. 14 października Ruch Chorzów spotka się na boisku z klubem Raków Częstochowa i zawalczy o kolejny komplet punktów.

Najbliższe spotkania

14 października, godz. 18:00

Ruch Chorzów – Raków Częstochowa

18 października, godz. 15:00

Puszcza Niepołomice – Ruch Chorzów

fot. www.ruchchorzow.com.pl

One comment

  1. Pingback: Anonim

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *