Rowery miejskie już dostępne!

Pandemia nie zatrzymała nas w ubiegłym roku, nie zatrzyma nas również w tym! Miłośnicy jednośladów mogą zacierać ręce, bo rowery miejskie w systemie KajTeroz są już dostępne na ulicach Chorzowa. Urząd Miasta zachęca jednak do korzystania z nich również inne osoby, podkreślając, że taka forma komunikacji jest w pełni bezpieczna. Dba o to operator systemu, czyli Nextbike.

Dobrze znane rejony

Charakterystyczny czerwony znak na dobre wpisał się w krajobraz Chorzowa. Rowery miejskie KajTeroz pojawiły się już kilka lat temu i od razu zyskały ogromną popularność. Korzystamy z nich nie tylko rekreacyjnie, ale również w bardziej codziennych sytuacjach, jeżdżąc do pracy, szkoły czy na spotkania. I to znakomicie! Rowery to ekologiczny środek transportu, który świetnie sprawdza się w miejskiej przestrzeni – jest szybki, łatwo dostępny i nie zajmuje dużo przestrzeni. Nic dziwnego, że wypożyczamy je tak chętnie. Rekord padł w 2019 roku, kiedy po jednoślady KajTeroz sięgnęliśmy aż 276 tysięcy razy! Niestety, pojawienie się koronawirusa poprzedniej wiosny skutecznie ograniczyło nasze możliwości, również dlatego, że opóźnił się start sezonu. Mimo tych utrudnień zanotowano ponad sto tysięcy wypożyczeń. Jak będzie  w tym roku? Już możemy pracować nad tym, by wynik poprawić!

Rowery miejskie dla każdego

Ogromną zaletą systemu KajTeroz jest to to, że dalej szerokie możliwości. Można bowiem wypożyczyć nie tylko klasyczny rower dla jednej osoby, ale również taki typu cargo, z fotelikiem dziecięcym czy też po prostu dziecięcy, by juniorzy samodzielnie czerpali radość z ruchu. W obecnej, niestety wciąż pandemicznej rzeczywistości wielu z nas z pewnością zadaje sobie jednak pytanie, czy taka forma komunikacji jest bezpieczna. Odpowiadamy: jak najbardziej! Rowery spełniają wszystkie standardy sanitarne – poruszamy się w otwartej przestrzeni, na świeżym powietrzu, a nie w zamkniętym środku lokomocji i przede wszystkim – jednostkowo. Co więcej, regularna aktywność fizyczna również pomaga zachować zdrowie, bo wzmacnia organizm. Nie ma się czego obawiać – również dlatego, że rowery są regularnie dezynfekowane i czyszczone.

Jako spółka dbamy o bezpieczeństwo naszych użytkowników, np. codziennie dezynfekując rowery podczas ich kontroli na mieście – nasze jednoślady wciąż są najbezpieczniejszym elementem komunikacji zbiorowej

uspokaja Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska

Chorzowianie, czas na rower!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *