Rowery miejskie coraz bliżej!

Urząd Miasta w Chorzowie rozstrzygnął przetarg na firmę mającą zaopatrzyć miasto w system rowerów. Wybór padł na przedsiębiorstwo Nextbike. Niemiecka sieć działa już w 14 krajach i wypożycza ok 17 tysięcy jednośladów. Czy mieszkańcy będą zadowoleni z usług zagranicznej firmy?

 

Więcej szczegółów…

Przetarg wygrała jednomyślnie oferta firmy Nextbike Polska. Inwestycję wyceniono na 6 mln 683 tys. zł. Urząd Miasta zapowiada, że w Chorzowie powstanie docelowo aż 46 stacji rowerowych, w których będzie można skorzystać z około pół tysiąca nowoczesnych jednośladów typu cargo. Czy miastu potrzebnych jest aż tyle punktów wypożyczalni? To duża liczba, jednak nieprzypadkowa. Miejskie rowery zagoszczą bowiem do każdej dzielnicy miasta oraz w Parku Śląskim. Kiedy możemy się ich spodziewać? Jak zapowiadają organizatorzy, pierwsze pojazdy zagoszczą na naszych ulicach już początkiem września.

 

Etapy inwestycji

Wyposażenie Chorzowa w system rowerów miejskich to wbrew pozorom bardzo poważna inwestycja. Odpowiednie zaplanowanie logistyczne i ekonomiczne to klucz do sukcesu, dlatego projekt inwestycyjny podzielono na następujące etapy. W pierwszym z nich wykonawca zobowiązuje się do uruchomienia aż 15 stacji w czasie nie dłuższym niż 10 tygodni od chwili podpisania umowy z Urzędem Miasta. Kolejne tury nie zostały dopracowane czasowo, ale wiemy, że ostatnie stacje pojawią się nie później niż w marcu 2019 roku.

 

Wszyscy na rowery! 

W naszym regionie pojawia się coraz więcej miłośników rowerowych wycieczek. Władze aglomeracji postanowiły zatem wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, dlatego rozpoczęto rozmowy w sprawie nowej siatki ścieżek na terenie Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii. Nowoczesne linie mają połączyć w sumie aż 41 gmin! Brzmi zachęcająco? Czekamy na szczegóły!

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *