dziecko z balonikami - zaproszenie do akcji

Rodzicu – przyjdź na wykład! Startujemy z Akademią Dobrego Rodzica

Najważniejsze zadanie każdego rodzica czy opiekuna? Na pewno bezgraniczna miłość, jaką powinien okazywać w stosunku do swojej pociechy. A co z resztą? Jak zapewnić swojemu dziecku dobry start w przyszłość? O czym należy pamiętać na poszczególnych etapach rozwoju ukochanej pociechy? Wykłady w ramach Akademii Dobrego Rodzica to propozycja dla wszystkich mam i tatusiów, ale także dziadków czy opiekunów, którzy chcieliby podnieść swoje rodzicielskie kompetencje.

 

Inicjatywa mieszkańców miasta

Akademia Dobrego Rodzica to projekt powstały z inicjatywy mieszkańców Chorzowa Starego. Seria wykładów skierowana jest do rodziców oraz opiekunów lub osób zajmujących się dziećmi do lat 6, jednak w wydarzeniach może wziąć udział każdy chętny. Projekt zainicjowano w ramach 5 edycji Budżetu Obywatelskiego. Wszystkie spotkania będą miały charakter otwarty. Jakie tematy będą podejmowane na poszczególnych spotkaniach?

 

Tematyka spotkań w ramach Akademii Dobrego Rodzica

Jak trafnie rozpoznać potrzeby dziecka? Jak mierzyć się z problemami młodych rodziców? To tylko niektóre tematy podejmowane w ramach Akademii Dobrego Rodzica. W wykładach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani takimi kwestiami jak budowanie więzi z dzieckiem, rodzicielstwo przez zabawę, przystosowanie dziecka do przebywania w żłóbku. Uczestnicy zmierzą się z warsztatami udzielania pierwszej pomocy czy noszenia dziecka w chuście.

 

Pierwszy wykład

Inauguracyjny wykład odbył się w zeszły poniedziałek, 12 marca w Starochorzowskim Domu Kultury przy ul. Siemianowickiej 59. Prelegent przedstawił wszystkim zebranym fakty i mity dotyczące niezwykle ważnego zagadnienia jakim jest niemowlęcy sen. Jak zorganizować życie rodzinne, by zapewnić maluchowi dobry odpoczynek? Czy sen ma wpływ na prawidłowy rozwój dziecka? Słuchacze nie szczędzili pozytywnych komentarzy po spotkaniu. Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zapraszamy na cykl spotkań w ramach Akademii Dobrego Rodzica!

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *