Remont na ul. 3 Maja już trwa

Już od tygodnia Chorzowianie zmagają się z utrudnieniami w ruchu, i to właściwie w całym mieście. Jaki jest powód? Oczywiście długo planowany remont ulicy 3 Maja, który rozpoczął się w miniony wtorek. Jak mieszkańcy radzą sobie ze zmianami i do kiedy one potrwają?

Długo planowana inwestycja

To zdecydowanie największe przedsięwzięcie infrastrukturalne ostatnich lat. Choć ulica 3 Maja od dawna wołała o remont, dopiero teraz udało się to zorganizować… i zebrać fundusze. Przebudowa pochłonie bowiem aż 70 milionów złotych! Kwota wydaje się ogromna, ale i zmiany będą konkretne. Wszelkie usprawnienia wprowadzać się będzie fragmentami, a rozpoczęto od granicy ze Świętochłowicami. Tam też w pierwszej kolejności odczujemy zmiany w ruchu. Na odcinku od ulicy Składowej do skrzyżowania w Piaśnikach droga jest jednokierunkowa, a przejazd – tylko w kierunku Świetochłowic.

Objazdy i kłopoty

Nie da się ukryć, że remont najwięcej trosk przysparza kierowcom – szczególnie tym, jadącym „w górę” remontowanej ulicy 3 Maja. Co w takiej sytuacji? Dla wszystkich kierowców w kłopocie przygotowany jest objazd ulicą Bytomską i Ślężan. Dalej trzeba niestety przekroczyć granicę administracyjnego Chorzowa, ale tylko na chwilę. Po przejechaniu ulicą Opolską i Składową można spokojnie wrócić na nieremontowany odcinek ulicy 3 Maja.

remont ulicy 3 Maja w Chorzowie
Skrzyżowanie remontowanej ulicy 3 Maja z ulicą Składową.

Remont… i co dalej?

Plany są ogromne, a zmiany – niestety długotrwałe. Remont odcinka, który wymaga objazdów przez ulice Bytomską i Opolską potrwa aż do połowy 2020 roku – konkretniej, do lipca. Co dalej? Radni zapowiadają, że wtedy… remont przeniesie się na kolejne odcinki ulicy 3 Maja, co oznacza, że czekają nas dalsze utrudnienia i zmiany. Cała modernizacja ma natomiast potrwać aż do 2021 roku. Dobra informacja jest taka, że komplikacje ominą pasażerów tramwajów – a przynajmniej na razie. Wedle zapowiedzi, aż do końca tego roku T11 będzie kursować normalnie i bez opóźnień.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *