Radio Klang już działa!

W nowy rok warto wejść z przytupem… i przypomnieć, że może koronawirus zatrzymał nas w domach, ale nie powstrzymał pasji do kreacji. Udowadniają to założycielki radia Klang, które niedawno zaczęło do nas nadawać, a także aktywnie działać w social media. Czego możemy się spodziewać i kto odpowiada za tę inicjatywę?

Radio dla kultury

Choć wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach takie medium niekoniecznie się sprawdza, radio wciąż ma wielu zwolenników – szczególnie jeśli stacja ma do zaoferowania coś więcej, niż tylko muzykę! Ciekawe audycje, nowinki, wywiady i głębokie zainteresowanie tym, co dzieje wokół nas z pewnością przyciągnie odbiorców. A nowe Radio Klang właśnie to ma do zaoferowania! Założycielki deklarują, że będą koncentrować się na kulturze Internetu, ale nie unikną też rozmów o sztuce współczesnej, literaturze i muzyce. Nie straszne im będą również eksperymenty z dźwiękiem oraz słowem. Rozmowy o kulturze będą przeplatane wieczorkami poezji eksperymentalnej, a zabawy ze słowem pojawią się równie często co te z dźwiękiem. Będzie się działo, to nie ulega wątpliwości – a może dziać się jeszcze więcej, bo założycielki zapraszają do współpracy wszystkich twórców. Kto się odważy?

Kto stoi za Radiem Klang?

Współzałożycielkami tej interesującej inicjatywy są dwie pełne energii i pomysłów kobiety: Weronika Stencel i Paulina Pikiewicz. Obie zasłynęły już ze swoich działań, nie tylko związanych z radiem, ale też ze sztuką i kulturą w ogóle. Co mogło powstać z połączenia pasji i doświadczeń kulturoznawczymi oraz filozofki? Odpowiedź brzmi: coś naprawdę ciekawego, takiego jak Radio Klang! Weronika Stencel jest redaktorką naczelną oryginalnego czasopisma Gazeta Musi Się Ukazać, które w ubiegłym roku otrzymało stypendium z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Kultura w sieci”. Jest również założycielką firmy Tokosłów. Paulina Pikiewicz, absolwentka filozofii, z radiem związana jest już od pięciu lat. Karierę zaczynała w inicjatywach studenckich (między innymi w UJOT FM), a od dwóch lat działa aktywnie w profesjonalnych rozgłośniach, takich jak Drugi i Trzeci Program Polskiego Radia. Wraz z Weroniką Stencel została laureatką w SILESIA PRESS 2019 oraz w konkursie radiowym na Festiwalu Marii Czubaszek. Teraz obie panie połączyły siły (po raz kolejny), tworząc rozgłośnię Klang. Życzymy samych sukcesów i do usłyszenia!

Więcej informacji o rozgłośni Klang znaleźć można na Facebooku.

One comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *