Kolejny punkt przesiadkowy? Zadecyduj!

Miasto rośnie i rozwija się w oczach – a razem z nim również infrastruktura! Urząd Miasta poinformował wczoraj, że rozpoczęto starania o kolejne dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej. Co planują radni? Tym razem chodzi o punkt przesiadkowy na ulicy Metalowców. Nim jednak powstanie, urzędnicy chcą poznać opinię mieszkańców.

Nowy punkt na mapie miasta

To może być jeden z największych projektów ostatnich lat. Urząd Miasta planuje w najbliższym czasie złożyć wniosek o dofinansowanie ze środków z Unii Europejskiej zupełnie nowej inwestycji. Co to będzie? Mowa o centrum przesiadkowym, które w znaczący sposób usprawni komunikację miejską. Punkt miałby powstać w okolicy ulicy Metalowców i Krakusa. Radni planują, by nosił on nazwę Królewska Huta.

Wielki projekt, wielkie koszty

Trzeba przyznać, że plany są ogromne – przystanek dla autobusów i tramwaj to nie wszystko! Poza nim, budżet inwestycji pokryje również budowę:

    • przystanków autobusowych po zachodniej stronie ul. Katowickiej;
    • parkingu Bike&Ride i przestawienie stacji do wypożyczania rowerów;
    • przejścia podziemnego pod ulicą Katowicką (oczywiście ze schodami i windami);
    • szaletu miejskiego.

Oprócz tego, pieniądze zostaną przeznaczone również na przestawienie murów Pomnika Powstańca Śląskiego i renowację tych, które nie wymagają przesunięcia, a także na odtworzenie uszkodzonej nawierzchni w tej części miasta. Pod uwagę wzięta została również konieczność przebudowy sieci uzbrojenia terenu, a nawet… dobudowania pewnych jej elementów.

punkt przesiadkowy przy ulicy Metalowców w Chorzowie - czy jednak powstanie?

A co na to mieszkańcy?

Ogromny projekt, ogromne fundusze… i ogromne zmiany! Punkt, który miałby powstać przy ulicy Metalowców może wprowadzić wiele usprawnień, ale nim to się stanie, będziemy skazani na pewne utrudnienia. Czy Chorzowianie są na to gotowi? Radni postanowili to sprawdzić za pomocą ankiety! Od wyniku badania zależy, czy inwestycja zostanie zrealizowana, więc zdecydowanie warto się wypowiedzieć. Kwestionariusz można wypełnić w Urzędzie Miasta i złożyć w biurze nr. 1 lub oddać głos przez Internet – wystarczy kliknąć tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *