prawie 15 mln dofinansowania

Chorzów: prawie 15 mln złotych na inwestycje

W ramach II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych każda jednostka samorządu terytorialnego mogła zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie. Chorzów otrzyma łącznie prawie 15 mln złotych na realizacje dwóch zgłoszonych projektów dotyczących rozbudowy i modernizacji miejskiej infrastruktury.

Rozbudowa przedszkola nr 7

Chorzów otrzymał prawie 10 mln dotacji na rozbudowę przedszkola nr 7, które znajduje się przy ulicy Łagiewnickiej. Projekt obejmuje budowę nowego budynku obok istniejącego już obiektu. Jest to szczególnie istotne z uwagi na potencjał terenów znajdujących się wokół przedszkola. W przyszłości doskonale nadadzą się one pod budownictwo mieszkaniowe. Dzięki rozbudowie budynki będą przystosowane do funkcjonowania aż dziewięciu oddziałów. W związku z tym znacznie więcej dzieci będzie mogło korzystać z placówki.

Prawie 5 mln na modernizację ul. Parkowej

Ulica parkowa łączy kilka chorzowskich dzielnic oraz jeden z dojazdów do Parku Śląskiego i Stadionu Śląskiego. Z tego względu jej modernizacja przyniesie spore pozytywne skutki dla miasta. Dofinansowanie w wysokości prawie 5 mln złotych zostanie przeznaczone na wymianę kostki brukowej. Rezultatem modernizacji będzie cichsza i bardziej komfortowa nawierzchnia, którą z pewnością doceni wielu kierowców podróżujących tamtą trasą.

Szukasz informacji dotyczących Chorzowa? Obserwuj Ze Śląska Bliżej i bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o dofinansowaniu Chorzowa w ramach II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych? W takim razie kliknij tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *