Rowerowe podchody? Jesteśmy na tak!

Strzałki, tajemnicze znaki i oczywiście mnóstwo zagadek – wszyscy to znamy! Podchody to jedna z najpopularniejszych zabaw z dzieciństwa, do której chętnie dołączają również dorośli. Teraz mieszkańcy Chorzowa mają okazję spróbować jej w nowej, rowerowej wersji!

W mieście… się kręci

Nasze miasto nie ustaje w staraniach o tytuł rowerowej stolicy Polski. Liczne inicjatywy już poprawiły „jakość życia” cyklistów i dały im mnóstwo nowych możliwości do rozwijania pasji. Teraz dojdzie do tego również rozrywka – i to jaka! Tym razem pomysł na zabawę plenerową dla wszystkich mieszkańców (nie tylko wyjadaczy!) jest doprawdy zaskakujący. Rowerowe pochody, czyli zagadkowy rajd rowerowy ruszy w niedzielę 15 września z Rynku, a zakończy się… gdzieś w Chorzowie. Gdzie dokładnie? O tym uczestnicy dowiedzą się nie na starcie, ale… w trakcie jazdy!

Podchody, jakich nie było

Zasady będą bardzo proste – wystarczy w dniu zabawy stawić się na rynku z własnym rowerem. Wtedy organizatorzy wskażą nam trasę, którą będzie trzeba pojechać…. ale tylko jej fragment! Resztę trzeba będzie odgadnąć samodzielnie. Jak? Szukając znaków i rozwiązując zagadki i rebusy, które organizatorzy pozostawią na szlaku! Ale to nie wszystko. Aby było trudniej ( zarazem ciekawiej) nie wszyscy uczestnicy pojadą tą samą trasą! Wszyscy jednak spotkamy się na mecie, na której czekać będą dodatkowe atrakcje.  Cała impreza została przygotowana w taki sposób, by spodobała się również najmłodszym miłośnikom jednośladów.

Podchody rowerowe w Chorzowie

Nie czekaj – zapisy już trwają!

Oczywiście, aby zachować porządek całej imprezy należy się najpierw zapisać. W jaki sposób to zrobić? Wystarczy wypełnić krótki formularz, dostępny na stronie MORiS-u. Wstęp na podchody jest również płatny, ale bez obaw – opłata wynosi jedynie symboliczne 5 złotych. Dzięki temu jednak przygoda nie kończy się tylko na mecie! Każdy uczestnik otrzyma bowiem posiłek regeneracyjny i pamiątkowy gadżet, a także weźmie udział w losowaniu specjalnych nagród. A te, jak zapewniają organizatorzy, będą naprawdę atrakcyjne. Krótko mówiąc, nie ma na co czekać!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *