Onkologia dziecięca wznawia działalność

Kłopoty oddziału Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie szczęśliwie zostały zażegnane. Po trzech miesiącach zawieszenia i trudnych rozmów onkologia dziecięca ponownie otwiera swoje drzwi dla małych pacjentów. Co się zmienia i dlaczego w ogóle nastąpiła ta przerwa?

Problemy i rozwiązania

Kłopoty szpitala trwały już od pewnego czasu i narastały z każdym tygodniem. Onkologia dziecięca borykała się przede wszystkim z problemami kadrowymi, które uniemożliwiały właściwą opiekę. Niestety, w końcu władze szpitala musiały podjąć trudną decyzję – biorąc pod uwagę dobro rodzin i pacjentów, oddział został czasowo zamknięty. Chorych przetransportowano do zaprzyjaźnionych szpitali w Krakowie, Katowicach i Zabrzu. Tam oczywiście otrzymali profesjonalną pomoc, jednak wszyscy wciąż myśleli o powrocie do Chorzowa. Nie chodziło tylko o odległości, ale również o atmosferę naszego oddziału onkologii dziecięcej, na której wielu pacjentów czuło się jak w domu. Właśnie dlatego wszyscy, zarówno dzieci, jak i rodzice a także personel, myśleli o ponownym otwarciu.

onkologia dziecięca otwarta już od 1 grudnia

Onkologia z nową kadrą

Okres zawieszenia nie został bynajmniej zaprzepaszczony. Władze szpitala wykorzystały go na przeprowadzenie szeregu rozmów, mających na celu przywrócenie oddziału do życia. Po wielu konsultacjach i szeroko zakrojonych poszukiwaniach starania te przyniosły skutek. Kadra została skompletowana, a na jej czele stanęła nowa ordynator – doktor Katarzyna Machnik, specjalistka w zakresie hematologii i onkologii dziecięcej.

– Sama myśl, że ten oddział mógłby przestać istnieć nie daje spać. Los tych małych pacjentów jest szczególny. Oni oprócz profesjonalnego podejścia, nowoczesnego sprzętu, potrzebują ciepłej, domowej atmosfery i ludzi, którzy leczą z pasją – tłumaczyła lekarka.

Pod skrzydłami pani ordynator znaleźli się nie tylko nowi specjaliści, ale również ci dawni oraz oczywiście pielęgniarki, do tej pory rozlokowane w innych oddziałach. Onkologia dziecięca oficjalnie zostanie otwarta 1 grudnia. Oby funkcjonowała jak najdłużej!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *