Problem z odorem w centrum rozwiązany

Już od jakiegoś czasu Chorzowianie skarżyli się na nieprzyjemny zapach w centrum miasta. Wszystko wskazywało na to, że powodują go przejeżdżające ciężarówki, ale nie było dowodów potwierdzających tę tezę. Urząd Miasta pod wpływem nadchodzących skarg zbadał sprawę i znalazł winnego – a okazała się nim być elektrociepłownia, a konkretniej: transporty biomasy. Jak rozwiązano sprawę?

Podejrzane ciężarówki

Sprawa zdecydowanie nie należy do przyjemnych, ale warto ją przypomnieć. Od pewnego czasu do Urzędu Miasta wpływały kolejne skargi na dziwny odór w centrum miasta. Był on punktowy i bardzo uciążliwy, bo roznosił się bardzo szybko=. Po krótkiej analizie okazało się, że pojawia się cyklicznie, zawsze gdy przez miasto przejedzie ciężarówka. To poddało trop, którym można było podążać. Po analizie monitoringu stało się jasne, że to waśnie samochody transportowe z elektrociepłowni wywoływały zamieszanie w centrum. Urząd Miasta poprosił więc Inspektorat Transportu Drogowego oraz policję o kontrole i dalsze zbadanie sprawy. Wezwano również CEZ do złożenia wyjaśnień. I wyjaśnień się doczekaliśmy – podobnie jak rozwiązania problemu!

Odór w centrum już nie wróci!

Jak się okazało, za nieprzyjemny zapach w centrum odpowiadały ciężarówki przewożące biomasę. Po pismach i rozmowach przeprowadzonych z Urzędem Miasta elektrociepłownia zobowiązała się do zapewnienia lepszych warunków transportu, które nie będą sprawiać kłopotów. Or teraz pracownicy dokładniej przyłożą się do zabezpieczenia biomasy. Naczepy będą każdorazowo oplandekowane, a same dostawy – uszczelniane. Co więcej, otrzymaliśmy także obietnicę, że trasy zostaną zmienione tak, by omijać centrum i nie narażać Chorzowian na nieprzyjemności. Ale to nie koniec zmian! CEZ obiecało również skrócić czas oczekiwania na wjazd – teraz ciężarówki będą oczekiwać na rozładunek już na terenie elektrociepłowni. Oby tak dalej!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *