Oddział chirurgii dziecięcej otwarty!

Dla najmłodszych mamy to, co najlepsze! W Chorzowie właśnie został oddany do użytku oddział chirurgii dziecięcej, remontowany od kilku miesięcy. Co się zmieniło? I jak wygląda gotowość do niesienia pomocy? Sprawdźmy!

Miejsca nie zabraknie

Jedno trzeba przyznać: choć remont oddziału pochłonął blisko 2 miliony złotych, efekt jest oszałamiający! Metamorfozie uległy nie tylko ściany, podłogi i okna, czyli to co, widoczne – wymieniono też wszystkie ukryte w ścianach instalacje. I to od podstaw! Zmieniona została też przestrzeń użytkowa. Łącznie do dyspozycji małych pacjentów oddano aż 184 łóżka, rozmieszczone w ośmiu przestronnych, ustawnych salach, których zamontowano wydajną klimatyzację. Jest to bardzo ważne, szczególnie, że według statystyk Urzędu Miasta co roku do szpitala przy ulicy Truchana 7 trafia około 2500 dzieci. Teraz będą mogły wracać do zdrowia w jeszcze lepszych warunkach!

Przestronne łazienki, przytulne sale pomalowane w kolorach wybranych przez załogę tego oddziału. Dla dzieci, rodziców i personelu, to ogromna zmiana. W porównaniu do tego co było, to naprawdę: niebo a ziemia

– zapewnia dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, Anna Knysok.

Oddział chirurgii dziecięcej na wszystkie potrzeby

Dzięki kompleksowej modernizacji wygodniej będzie również pracownikom. Nowy gabinet diagnostyczno-zabiegowy i pomieszczenie przygotowawcze, a także odświeżona konsola pielęgniarska pozwolą specjalistom różnych dziedzin jeszcze skuteczniej sprawować opiekę nad małymi pacjentami. Ale to jeszcze nie wszystko. Dzięki modernizacji zmianom uległ również zakres ąwiadczonych usług. I to na lepsze!

Największą zaletą naszego szpitala jest to, że jest on wielospecjalistyczny. To bardzo ułatwia leczenie nawet bardzo skomplikowanych przypadków

– mówi Mariola Roleder, Zastępca Prezydenta Miasta.

Oddział chirurgii dziecięcej w Chorzowie otwarty

By umilić trudny czas

Pobyt w szpitalu nie jest niczym przyjemnym – szczególnie dla najmłodszych. Na szczęście nowy oddział chirurgii dziecięcej jest na to przygotowany! Jedną z jego zalet jest nowoczesna, szybka sieć Wi-Fi, która będzie ogólnodostępna i oczywiście całkowicie darmowa. Dzięki niej mali pacjenci będą mogli grać w ulubione gry, czytać czy oglądać seriale, ale także pozostawać w kontakcie z rówieśnikami i najbliższymi. To szczególnie ważne podczas długotrwałego leczenia – a warto przypomnieć, że do nowo otwartego oddziału trafiać będą dzieci z różnymi obrażeniami, między innymi z ranami pooparzeniowymi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *