Nowy szkolny basen już jest!

Trwało to długo, a z każdą chwilą niecierpliwość rosła, ale w końcu jest! Nowy basen przy Zespole Szkół Sportowych został oddany do użytku w minioną środę. Cieszą się z niego nie tylko uczniowie, ale także mieszkańcy miasta – obiekt będzie bowiem otwarty dla wszystkich Chorzowian.

Komfort i pasja

To było ogromne przedsięwzięcie. Ponad rok od zamknięcia starego basenu w końcu możemy cieszyć się jego odświeżoną, nowoczesną wersją. Inwestycja pochłonęła ponad 8 milionów złotych, jednak zdecydowanie warta jest swojej ceny. Miłośnicy pływania mogą realizować pasję na aż sześciu torach, a kibicować im można z nowych, wygodnych trybun. W przestronnych szatniach znajdują się natomiast eleganckie szafki, które pomieszczą wszystkie potrzebne drobiazgi na czas treningu. Ogromną zaletą basenu jest również nowoczesna winda, która umożliwia korzystanie z obiektu osobom starszym lub z niepełnosprawnościami.

Aktywne otwarcie

Dla kogo przeznaczona jest nowa placówka? Choć znajduje się ona przy Zespole Szkół Sportowych i prawdopodobnie to właśnie uczniowie będą najczęstszymi użytkownikami nowego basenu, korzystać mogą absolutnie wszyscy! Najlepiej zaświadczył o tym sam prezydent miasta, Andrzej Kotala, biorąc udział w sztafecie, zorganizowanej właśnie w dniu otwarcia. Nowa niecka basenowa, błyszczące nowością płytki i oświetlenie aż zachęca do pływania!

nowy basen chorzów

Dla młodych mistrzów

Basen z pewnością cieszy wszystkich, jednak są osoby, których radość jest podwójna. Mowa oczywiście o juniorskich mistrzach pływania z Zespołu Szkół Sportowych, mieszczącej się przy ulicy Ryszki 55. Młodzi pływacy z naszego miasta są naprawdę uzdolnieni, zyskując poklask i uznanie. Wielokrotnie dowiedli swoich umiejętności, uzyskując nawet tytuły mistrzowskie, w tym mistrzów województwa! Teraz będą mogli szlifować umiejętności na nowych torach. Odrestaurowany, czysty i piękny basen stoi przed nimi otworem!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *