Nowa murawa, wielkie emocje! Stadion Śląski w pełnej gotowości

Przygotowani na wielkie sportowe emocje? Z takim obiektem żaden mecz nam niestraszny! Ze względu na licznie zaplanowane imprezy sportowe, władze miasta oraz prezesi najbardziej rozpoznawalnego obiektu w Chorzowie podjęli decyzję o wymianie murawy na całej powierzchni Stadionu. – Czy przeprowadzane renowacje były konieczne? – pytają mieszkańcy. Wszystko wskazuje na to, że długo planowana inwestycja przyniosła oczekiwane rezultaty, ale na próbę generalną trzeba będzie jeszcze chwileczkę poczekać…

Dobry krok?

W ramach rozgrywek tegorocznej Ligii Narodów część meczy reprezentacji Polski odbędzie się na śląskim obiekcie sportowym. Jak podają organizatorzy, Stadion Śląski będzie gościł piłkarzy z Polski, Portugalii oraz Włoch. Mecze Ligii Narodów należą do jednych z najbardziej prestiżowych imprez sportowych na świecie, dlatego Krzysztof Klimosz (prezes spółki Stadion Śląski) podjął decyzję o wymianie murawy na całym obiekcie. Czy słusznie? O zdanie najlepiej zapytać głównych zainteresowanych. Na nowej murawie został rozegrany już mecz polskiej reprezentacji z Koreą Południową. Zarówno nasi piłkarze, jak i sam trener Nawałka bardzo chwalili odnowioną nawierzchnię, podkreślając, że tego typu „zabiegi” powinny zostać przeprowadzone na wszystkich polskich obiektach sportowych.

Murawa z… Węgier!

Nowy trawnik pokrywający Stadion Śląski został sprowadzony aż z… Węgier. Plantacja pod Budapesztem oferuje jedne z najlepszych muraw w Europie. Dobra nawierzchnia to jedna z najważniejszych kwestii, o które muszą zadbać gospodarze wielkich imprez sportowych. Doświadczeni piłkarze są w stanie odróżnić jedną murawę od drugiej, wskazać, która z nich została przygotowana w prawidłowy sposób. Trawnik na Stadionie Śląskim spełnia wszystkie kryteria przewidziane w tego typu miejscach. – Październikowe mecze to będzie czysta przyjemność! – komentują rozemocjonowani kibice. Mamy nadzieję, że nowa murawa przyczyni się do osiągnięcia jeszcze lepszych wyników przez naszych reprezentantów. Trzymamy kciuki!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *