Miejskie rowery w Chorzowie? Mówimy tak!

Rowery miejskie – przywilej dużych metropolii?

Choć pomysł uruchomienia bazy z miejskimi rowerami w Chorzowie istniał już od dawna, to na podjęcie konkretnych zobowiązań trzeba było jeszcze długo czekać. „Kraków, Warszawa, Szczecin, Wrocław – czy miejskie rowery to przywilej jedynie wielkich miast?” – snuli domysły zawiedzeni mieszkańcy. Po wielu latach w końcu padło oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Jak informują władze miasta, właśnie  ruszył przetarg, dzięki któremu wyłoniony zostanie główny wykonawca projektu. Firmy zainteresowane inwestycją mogą zgłaszać swoje kandydatury do 1 czerwca br.

 

Start projektu

Kiedy chorzowianie mogą liczyć na pierwsze przejażdżki wypożyczonymi rowerami? Sytuacja zależy od terminowej realizacji kolejnych etapów inwestycji. Ważne, by uniknąć opóźnień w trakcie przetargu i ewentualnych odwołań ze strony mieszkańców lub członków Rady Miasta. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na miejskie rowery będzie można wsiąść już… w te wakacje! Trzymamy kciuki!

 

Sprawdź szczegóły projektu

Długo wyczekiwany projekt to szczegółowo zaplanowana inwestycja, która z pewnością trafi w gusta większości mieszkańców Chorzowa. Oprócz tradycyjnych jednośladów do dyspozycji zainteresowanych będą także tandemy, rowerki dziecięce czy specjalne pojazdy do przewożenia większych ciężarów (rowery cargo). Sprzęt znajdziemy w każdej dzielnicy miasta, również w Parku Śląskim. Łącznie w Chorzowie stanie ponad 40 stacji. Projekt został dofinansowany z unijnej kasy. Budżet miasta zasiliło prawie 1,5 mln zł.

 

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *