Letnie Półkolonie z Przygodą w Parku Śląskim

Za nami pierwszy tydzień wakacji. Z tej okazji Fundacja Park Śląski przygotowała serię letnich półkolonii, które odbędą się w czterech turnusach. Każdy z nich został przygotowany w formie gier terenowych, opartych na wybranym motywie przewodnim. Letnie Półkolonie z Przygodą są opracowane według programu przygotowanego dla każdej grupy wiekowej i będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę.

Informacje praktyczne

W każdym z turnusów zastosowano podział na trzy grupy wiekowe – 6-8 lat; 9-11 lat oraz 12-14 lat. Koszt zapisu dziecka na półkolonie to 750 zł. Przy zapisie większej ilości dzieci lub też zapisując juniora na kilka terminów, obowiązują następujące zniżki: 10% rabatu na drugie dziecko, 10% rabatu na drugi turnus oraz 20% rabatu na trzeci turnus.

Poszczególne turnusy odbędą się w terminach:

  • I turnus – 1-15.07.2022 r.
  • II turnus – 18-22.07.2022 r.  
  • III turnus – 25-29.07.2022 r.
  • IV turnus – 01-05.08.2022 r.
  • V turnus -22-27.08.2022 r.

Ilość miejsc jest ograniczona, natomiast na dwa pierwsze terminy nie ma już wolnych miejsc!

Letnie Półkolonie z Przygodą — tematyka

Turnusy, które odbędą się w dniach 11-15 lipca i 1-5 sierpnia będą utrzymane w tematyce przygodowej, a motywem przewodnim będzie seria JUMANJI. Program tych półkolonii obejmuje m.in.: zwiedzanie Parku Śląskiego i jego rzeźb jako element gry terenowej, wycieczkę z zagadkami po ZOO, tor przeszkód, gry integracyjne, zadania plastyczno-artystyczne, kreatywne, logiczne, zręcznościowe.

W dniach 18-22 lipca odbędą się półkolonie z kosmosem, utrzymane w klimacie MAŁEGO KSIĘCIA. Podczas tego turnusu uczestnicy zwiedzą Rosarium, Planetarium, zbudują razem rakietę, będą brali udział w grach integracyjnych, plastyczno-artystycznych, logicznych. Liczne zadania będą uczyły dzieci pracy w grupach, a młodzi pasjonaci kosmosu usłyszą wiele inspirujących historii.

Półkolonie wyobraźni będą miały miejsce w dniach 25-29 lipca. Turnus NIBYLANDIA łączy baśniową krainę Piotrusia Pana z pirackim poszukiwaniem skarbu. Zajęcia będą angażowały wyobraźnię uczestników, którzy podczas półkolonii będą rozwiązywali zadania tematyczne przybliżające ich do skarbu. W trakcie turnusu uczestnicy m.in. zwiedzą Skansen, „polecą Elką”, zbudują statek piracki, szałasy, wezmą udział w grach integracyjnych, logicznych, plastyczno-artystycznych i kreatywnych.

Ostatnim z tematycznych turnusów jest TEATR TAŃCA. Półkolonie ze sztuką odbędą się 22-27 sierpnia. Co istotne, półkolonie skierowane dla młodzieży powyżej 13. roku życia. Podczas zajęć uczestnicy wezmą udział w warsztatach z tańca klasycznego, jazzu, tańca współczesnego, hip-hopu, a także poznają elementy street dance’u.  W trakcie trwania turnusu grupa przygotuje spektakl taneczny, który wystawi na koniec półkolonii dla rodziny i przyjaciół na terenie Parku Śląskiego.

Półkolonie z Przygodą — ramowy plan dnia

8.00 – 8.30 – przyprowadzanie dzieci (gry i zabawy integracyjne, zajęcia świetlicowe);

8.45 – 9.15 – śniadanie;

9.15 – 12.15 – zajęcia programowe;

12.15 – 12.45 – obiad;

12.45 – 13.15 – zajęcia relaksacyjne;

13.15 – 15.15 – zajęcia programowe;

15.15 – 15.30 – podwieczorek;

15.30 – 16.30 – odbiór dzieci (gry i zabawy integracyjne, zajęcia świetlicowe).

Zapisy na półkolonie odbywają się pod tym linkiem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *