Nie całkiem słaba płeć… Kurs samoobrony dla kobiet już wkrótce!

O tym, jak ważne jest to, by umieć się obronić przekonujemy się, gdy w okolicy wydarzy się coś niepokojącego. Awantura chuliganów, dziwny nieznajomy na osiedlu, kradzież, a nawet news w lokalnej gazecie zwykle wystarczy, byśmy zaczęły zastanawiać się nad swoim bezpieczeństwem. Chorzów wychodzi naprzeciw tym troskom i już po raz trzynasty organizuje kurs samoobrony dla kobiet. Z jakich elementów się on składa i jak można się na niego zapisać?

Specjalistyczna wiedza

Zwykle kurs samoobrony kojarzy nam się z czysto fizycznymi zajęciami – uderzeniami, odpieraniem ataku i sposobami na unieszkodliwienie napastnika. To jednak tylko bardziej oczywista część. Zajęcia organizowane w naszym mieście obejmują jednak również bardziej teoretyczną wiedzę. W plan wpisano bowiem cykl wykładów z dziedziny psychologii i socjologii, które lepiej pozwalają zrozumieć, dlaczego atak w ogóle następuje i jak przebiega. Chorzowianki, które zapiszą się na kurs samoobrony, zyskają więc profesjonalną wiedzę z zakresu między innymi:

  • wiktymologii, a więc dziedziny nauki, koncentrującej się na ofierze przestępstwa czy wykroczenia. Dzięki niej można między innymi zrozumieć, jakie czynniki wpływają na to, że właśnie nas wybiera napastnik oraz jakie mechanizmy psychologiczne pozwolą zabezpieczyć przed atakiem;
  • prewencji kryminalnej, dzięki której możemy poznać techniki pozwalające na zapobiegnięcie popełnienia przestępstwa na nas i w naszej okolicy.

Wykłady mają służyć jednemu, dosyć oczywistemu celowi – zabezpieczeniu się przed potencjalnym atakiem. Jak mówi stare przysłowie: lepiej zapobiegać niż leczyć!

Praktyczne ćwiczenia

Co w sytuacji, gdy jednak dojdzie do ataku? Panie, które zapiszą się na kurs samoobrony organizowany przez Urząd Miasta, będą przygotowane również na taką ewentualność. Wszystko dzięki praktycznym zajęciom technicznym, które będą regularnie prowadzone i koordynowane, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W końcu to tylko ćwiczenia – na całe szczęście! Profesjonalni instruktorzy pokażą nie tylko jak samodzielnie się obronić, ale także jak stanąć w obronie innych, a także jak dbać o kondycję fizyczną, by zawsze pozostać w formie. Nauczą nas nie tylko sposobów na ucieczkę, ale także technik przydatnych podczas odpierania ataku i podpowiedzą, na co zwracać szczególną uwagę. Dodatkowo, Chorzowianki przejdą również kurs pierwszej pomocy ofiarom ataków i przestępstw, a także wypadków.

kurs samoobrony dla kobiet w Chorzowie

Kurs samoobrony – zapisz się już dziś!

Wiedza przekazana podczas zajęć niewątpliwie jest bezcenna – w kryzysowej sytuacji może ocalić nie tylko zdrowie, ale nawet życie. Właśnie dlatego Urząd Miasta zachęca wszystkie panie do wzięcia udziału w kursie, który rozpocznie się 3 kwietnia i potrwa aż do końca maja. Zajęcia odbywać się będą w Miejskim Ośrodku Rekreacji i Sportu (ul. Odległa 5) każdą środę i piątek w godzinach 18:00-19:30. Wszystkie zainteresowane panie muszą się jednak pośpieszyć! Ze względu na specyfikę zajęć praktycznych grupa „lekcyjna” nie może być zbyt duża, dlatego konieczne jest zapisanie się – a można tego dokonać jeszcze przez kilka dni, bo do 25 marca. Jak? Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie przesłać go na adres mailowy Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności (zk@chorzow.eu).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *