Konkurs na plakat o mediacji. Uczniowie, do boju!

15 października przypada wyjątkowe „święto” – Międzynarodowy Dzień Mediacji. Dlaczego wspominamy o tym już w lipcu? Ponieważ tegoroczne obchody zostaną uświetnione czymś wyjątkowym: pracami uczniów polskich szkół. Ministerstwo Sprawiedliwości zorganizowało wyjątkowy konkurs plastyczny, adresowany właśnie do dzieci w wieku szkolnym. Temat? Mediacja i rozwiązywanie sporów. Warto zachęcić pociechy do działania – nie tylko dla nagród!

Jeden konkurs – całoroczna sława

Nie ma lepszego sposobu na zachęcenie młodzieży do zainteresowania się jakimś tematem, niż wykorzystanie naturalnej chęci do tworzenia czegoś wspaniałego. No może podziałaniem na ducha rywalizacji! Obydwa te czynniki postanowiło wykorzystać Ministerstwo Sprawiedliwości, ogłaszając… konkurs plastyczny. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mają za zadanie stworzyć plakat promujący mediację – metodę przedsądowego rozwiązywania sposób, bardzo ważną w pracy systemu sprawiedliwości. Nagrody? Zachwycające! Jury, któremu przewodzić będzie wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, spośród wszystkich nadesłanych prac wybierze 12, które zostaną umieszczone w specjalnie opublikowanym kalendarzu na 2021 rok. Otrzymają go nie tylko sami laureaci, ale również sędziowie koordynatorzy do spraw mediacji, mediatorzy oraz wiele innych osób. Prawdziwa sława dla młodych twórców! Konkurs daje więc nie tylko szansę na spożytkowanie energii i przeznaczenie jej na coś kreatywnego. Oferuje też możliwość wykazania się wszystkim początkującym artystom.

Konkurs plastyczni ogłoszony przez Ministerstwo sprawiedliwości - poznaj szczegóły!

Terminy i wytyczne

Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na najbardziej uzdolnionych i pomysłowych! Laureaci otrzymają zaproszenie na spotkanie z wiceministrem Marcinem Romanowskim. Wtedy też zostanie wykonana pamiątkowa fotografia. Dzięki niej konkurs pozostanie w pamięci na długo! Na zwycięzców czekają też atrakcyjne nagrody rzeczowe: bezprzewodowe głośniki JBL oraz zegarki monitorujące codzienną aktywność fizyczną i fazy snu. Co trzeba zrobić? Na konkurs wystarczy wykonać plakat promujący mediację jako formę rozwiązywania sporów. Technika wykonania jest dowolna – ogranicza nas tylko wyobraźnia! Uczniowie na wykonanie prac mają sporo czasu – termin ich nadsyłania upływa 6 września, bo niedawno został wydłużony. Wszystkie szczegóły można sprawdzić w regulaminie dostępnym TUTAJ. Chorzowianie – ruszajmy na konkurs!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *