komputery

Komputery z recyklingu dla chorzowskich szkół

W ramach działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu firma informatyczna Dotify naprawiła zgromadzony — podczas trwającej kilka tygodni zbiórki — sprzęt komputerowy. W pełni działające zestawy zostały przekazane chorzowskim szkołom.

Komputery — recykling sprzętu informatycznego

Przez kilka tygodni w Starochorzowskim Domu Kultury, Chorzowskim Centrum Kultury oraz Miejskim Domku Kultury „Batory” odbywała się zbiórka zużytego sprzętu komputerowego. Chorzowianie zanosili tam stare lub zepsute urządzenia, a informatycy z lokalnej firmy Dotify wybierali działające części, po czym składali je w gotowe do pracy zestawy. Z kolei trwale uszkodzone elementy utylizowano. Recykling sprawnych komponentów uchronił pozornie bezużyteczny sprzęt informatyczny przed trafieniem na śmietnik. Dzięki takiej segregacji komputery złożone przez Dotify otrzymały drugie życie.

Sprzęt informatyczny dla Chorzowskich szkół

Dzięki społecznemu zaangażowaniu mieszkańców Chorzowa oraz pracowników firmy Dotify udało się skompletować łącznie aż 17 zestawów komputerowych. W przyszłości mogą zostać one przekazane potrzebującym uczniom na wypadek powrotu do zdalnego systemu nauczania. Pięć w pełni kompletnych zestawów trafiło do już do Szkoły Podstawowej numer 34. Justyna Lewandowska — dyrektor placówki zapowiedziała, że komputery zostaną z pewnością wykorzystane w pracowni informatycznej szkoły. Z ich pomocą uczniowie będą mogli sprawnie rozwijać swoje umiejętności.

Informatyka pełni bardzo ważną rolę w kształceniu dzieci. Komputery dominującą w naszej codzienności, a branża IT jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów. Z tego względu dostęp do sprzętu oraz odpowiedniego programu nauczania tworzy podstawy do uzyskania kluczowych umiejętności w tej dziedzinie. Dzięki wspólnym działaniom zaangażowanych osób uczniowie chorzowskich szkół uzyskają nowe możliwości rozwoju.

Chcesz dowiedzieć się więcej o aktualnych chorzowskich sprawach? Śledź na bieżąco stronę zbschorzow.pl.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *