Kolejna wielka inwestycja w mieście! Tym razem skorzystają najmłodsi

Lata przygotowań, miesiące wytężonej pracy i w końcu jest! Nowy budynek Przedszkola nr 9 zachwyca swoją innowacyjnością, wysokim poziomem wykonania oraz doskonałym stopniem dostosowania do potrzeb najmłodszych mieszkańców miasta. Wielka inwestycja Chorzowa przywitała się z bardzo pozytywnym przyjęciem zarówno ze strony rodziców, jak i dzieci. Co czeka dzieci w budynku na ul. Omańkowskiej?

 

Udogodnienia dla najmłodszych

Za byłą siedzibą Przedszkola nr 9 znajdująca się przy ul. Powstańców nikt zapewne szybko nie zatęskni. Nowy ośrodek przygotowany w zgodzie ze wszystkimi unijnymi wymogami zachwyca swoją innowacyjnością i nowoczesnością. Projektanci i wykonawcy pomyśleli o wszystkim. Integracyjne przedszkole jest w pełni przystosowane do potrzeb dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności –podjazdy, toalety, odpowiednia przestrzeń w poszczególnych pomieszczeniach – w tym budynku wszystkie dzieci poczują się maksymalnie komfortowo i bezpiecznie. Przedszkole posiada w swoim wyposażeniu wanny rehabilitacyjne oraz oddzielny pokój światło – dźwięk. Nauka, zabawa i rehabilitacja w jednym miejscu? Mówimy tak! Wyremontowane przedszkole jest obecnie najnowocześniejszym i najlepiej wyposażonym ośrodkiem dla maluchów całym Śląsku. Pani Ilona Pisula-Mazur – dyrektor placówki przekonuje, że w zespole pedagogicznym. Dzieciaki będą mogły liczyć na specjalistyczną pomoc logopedów, psychologów, terapeutów ruchowych, a nawet neurologepedów oraz artterapeutów. Gruntownej modernizacji poddano także teren wokół budynku przedszkola. Integracyjny plac zabaw, magiczny ogród z basenem z piłeczkami – najmłodsi Chorzowianie będą zachwyceni!

 

Remont i część dodatkowa

Na obecną siedzibę Przedszkola nr 9 przy ul. Omańkowskiej składają się w zasadzie dwa obiekty. Pierwszy z nich to wyremontowany XX-wieczny gmach, natomiast drugi – nowopowstała dobudówka. Głosów sprzeciwu było wiele, ale okazało się, że zabytkowa część doskonale współgra z nowoczesną bryłą. Remont starszej części zakończył się w wakacje. Wyburzona została drewniana konstrukcja, renowacji poddano sanitaria. Ośrodek wyposażono dodatkowo w windy oraz kuchnię, a nawet… salę dostosowaną do zajęć teatralnych i rytmicznych! Ile kosztowało to niebagatelne przedsięwzięcie? Całkowity koszt remontu oraz dobudowanej części przedszkola wyniósł ponad 9 mln złotych. To jedna z największych inwestycji Chorzowa od… 20 lat, ale było warto!

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *