Seniorzy, możecie wracać do swoich pasji! Kluby wznawiają działalność

Ostatnie miesiące zdecydowanie nas nie rozpieszczały. Przymusowa izolacja związana z pandemią COVID-19 wszystkim dała we znaki, ale seniorzy mogli odczuć ją najmocniej. Starsze osoby zostały pozbawione nie tylko możliwości rozwoju, ale też straciły okazję do porozmawiania o tym, co je trapi. Na szczęście sytuacja poprawiła się na tyle, by można było to zmienić! Seniorzy mogą powoli wracać do regularnych spotkań, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego – Kluby dedykowane właśnie im wznawiają działalność!

Zajęcia sportowe i nie tylko

Trzeba przyznać, że oferta jest naprawdę szeroka. Już w samo Centrum Integracji Międzypokoleniowej  oferuje kilka typów zajęć sportowych – aerobik, jogę i tai-chi, oczywiście wszystko w dużej sali, w której możliwe jest zachowanie odstępów. Na spragnionych spacerów czekają zajęcia z nordic walking oraz wycieczki krajoznawcze. W tyle nie pozostaje również Miejski Dom Kultury Batory. W ofercie ma między innymi pilates dla osób starszych, ale również zajęcia z malarstwa i kurs angielskiego. Ciekawym świata seniorom z pewnością spodoba się również oferta Klubu Rozmaitości PEGAZ.

Kultura, sztuka i taniec

Spragnionych twórczych wyzwań zaprasza Artystyczna Akademia Seniora stworzona w Chorzowskim Centrum Kultury. Przygotowano już kolejne zajęcia plastyczne (we wtorki) oraz teatralne, a także forum dyskusyjne „Nasze korzenie” (obydwa działające we czwartki). Funkcjonuje również Klub Podróżnika, a z jego ofertą można zapoznać się na stronie internetowej ChCK. Starochorzowski Dom Kultury zaprasza również na cotygodniowe spotkania w ramach klubu seniora „PRZYJACIELE”. Organizatorzy są optymistycznie nastawieni i już teraz zapowiadają, że jesienią, jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli, powrócą wieczorki taneczne dla osób starszych, a także cykl „Kolory Śląska”.

Seniorzy otoczeni opieką

Na wsparcie w codziennym życiu i rozwijaniu zainteresowań mogą liczyć również najbardziej potrzebujący. Działalność wznowił między innymi Dzienny Dom Senior+ na ulicy Skrajnej 2a oraz Dzienny Dom Pomocy na ulicy Dąbrowskiego 104. W obu placówkach czekają pracownicy gotowi nieść pomoc, a także pełnowartościowy posiłek dla każdego gościa. W ofercie są też wycieczki i wyjścia, ciekawe zajęcia i rehabilitacja ruchowa, niezbędna nie tylko dla osób po wypadkach czy operacjach. Oba Domy zapraszają szczególnie w godzinach dopołudniowych w dni robocze. Co ważne, wszystkie wymienione placówki dbają o zdrowie i bezpieczeństwo starszych osób. Seniorzy mają możliwość skorzystania z żeli antybakteryjnych; zachowywane są również zalecane przez GIS odstępy między poszczególnymi osobami. Na zajęcia nie będą wpuszczane osoby, które nie posiadają maski lub przyłbicy. Wszystko po to, by radości z rozwijania pasji nie mąciła troska o zdrowie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *