Kino samochodowe już w ten weekend!

Sezon letni zawsze kojarzył nam się nie tylko z festiwalami i różnymi wydarzeniami sportowymi, ale również z kinem pod gołym niebem – inicjatywą zdobywającą coraz większą popularność w różnych częściach Polski. W tym roku, ze względu na wciąż obecne zagrożenie koronawirusem, z wielu aktywności musimy zrezygnować… ale na szczęście nie ze wszystkich! Już w najbliższą niedzielę, 24 maja, w Chorzowie zostanie urządzone kino samochodowe. Warto skorzystać, bo repertuar zachwyca – podobnie jak organizacja!

Razem i na odległość

Ten pomysł nie jest całkiem nowy, ale dopiero teraz zaczyna się przyjmować w naszym kraju. Na czym polega? W skrócie chodzi o to, by wszyscy mogli czerpać radość z oglądania filmu „pod chmurką”. Pierwotnie kino samochodowe było ideą służącą przede wszystkim wygodzie, ale w obecnych warunkach, gdy pandemia wciąż jeszcze trwa, jest to również sposób na zachowanie bezpieczeństwa i odległości między widzami. 24 maja, a więc w niedzielę, parking przy ulicy Cichej zapełni się więc samochodami. Wstęp na niezwykły seans jest bezpłatny, ale uwaga – liczba miejsc ograniczona. Lepiej więc przyjechać wcześniej. Parkować można  już od 20:00, czyli równą godzinę przed seansem.

Oscarowe kino

Kino samochodowe debiutować będzie w iście mistrzowskim stylu – odtworzony zostanie bowiem film z najwyższej półki. Jaki? Organizatorzy na dobry początek wybrali obsypany nagrodami „La La Land” – zachwycający komediodramat muzyczny z 2016 roku w reżyserii Damiena Chazelle’a, w rolach głównych z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem. Wspaniała historia o miłości, pasji i sztuce została nagrodzona aż sześcioma Oscarami, między innymi za żeńską rolę pierwszoplanową, ścieżkę zdjęciową czy zdjęcia. Zdecydowanie warto go zobaczyć… lub odświeżyć. Takie kino samochodowe to świetny pomysł na niedzielny wieczór!

Kino samochodowe już 24 maja! W repertuarze oscarowy "La la land".

Pamiętajmy o bezpieczeństwie!

Oczywiście nawet podczas cieszenia się seansem nie możemy zapominać, że nie jest jeszcze w pełni bezpiecznie. Uczestnicy będą więc zobowiązani do przebywania w samochodzie zarówno przed i po, jak również w trakcie seansu. Odpada oglądanie siedząc na masce czy dachu samochodu… A czy będzie można otworzyć okno? Organizatorzy, czyli Centrum Integracji Międzypokoleniowej, zapewniają, że jak najbardziej. W takich chwilach trzeba będzie mieć jednak założoną maseczkę ochronną, oczywiście w prawidłowy sposób, a więc tak, by osłaniała zarówno usta, jak i nos. Tylko dzięki temu kino samochodowe będzie naprawdę bezpieczne!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *