Sezon rowerowy trwa! KajTeroz coraz popularniejsze

Pandemia nie przeszkadza mieszkańcom Chorzowa cieszyć się z aktywności! Zniesione obostrzenia pozwoliły nam nieco śmielej uprawiać sport, a piękna pogoda zachęca do spacerów lub… jazdy na rowerze! System jednośladów miejskich KajTeroz cieszy się więc ogromnym zainteresowaniem. Informacje podane przez operatora sieci mówią jasno: nas, miłośników rowerowych wycieczek, jest coraz więcej!

Długi wyczekiwany start

Wszyscy doskonale znamy system KajTeroz. Miejskie jednoślady można wypożyczać już od kilku lat – i z roku na rok akcją interesuje się coraz więcej mieszkańców Chorzowa. Sam system jest prosty i intuicyjny, dzięki temu każdy może przemieszczać się po mieście rowerem. Zwykle program startował najwcześniej jak się dało, jednak w tym roku musieliśmy czekać, mimo pięknej pogody, która nam towarzyszyła wiosną. Pandemia koronawirusa powstrzymała wszystkich, ale na szczęście w końcu przyszła „odwilż”! KajTeroz wystartowało 9 maja, ku uciesze wszystkich fanów jednośladów. Od tego czasu na przejażdżkę ruszyliśmy już ponad 43 tysiące razy.

KajTeroz? Ulubione trasy Chorzowian

Jak się okazało, jeździmy często… i niekiedy po tych samych ścieżkach. Póki co najbardziej popularną trasą jest ta między Parkiem Śląskim ZOO a Parkiem Śląski Elka (którą przejechano około trzysta razy). Przystanki, które cieszą się największą popularnością to: Park Śląski – Pelikany (niemal 3 tysiące wypożyczeń), Park Śląski ZOO (2,8 tysiąca wypożyczeń) oraz Park Śląski Żyrafa (2,4 tysiąca wypożyczeń). Co to w praktyce oznacza? Nexbike, czyli operator KajToeron stawia bardzo optymistyczną tezę: coraz chętniej do pracy czy szkoły podróżujemy właśnie rowerami miejskimi!

Utrzymująca się na stałym poziomie aktywność rowerzystów miejskich dowodzi, że systemy roweru publicznego jest traktowany jako uzupełnienie komunikacji na co dzień. Miejskie rowery mają być dostępne dla mieszkańców i być alternatywą dla pozostałych środków komunikacji miejskiej.

skwitowała Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska.
System rowerów miejskich KajTeroz coraz popularniejszy.

Coraz więcej rowerzystów!

Jest jeszcze jedna dobra informacja: rowerzystów jest coraz więcej! Od startu programu dołączyło do niego już ponad 28 tysięcy osób. Tylko w tym roku KajTeroz zyskało 3100 nowych użytkowników. Wszystkich cieszy takie zainteresowanie, ale nie można zapominać, że pandemia koronawirusa wciąż nie minęła. Pamiętają o tym operatorzy, którzy regularnie czyszczą i dezynfekują ponad 460 rowerów na wszystkich stacjach. Warto jednak zachować rozsądek, o czym przypomina również Prezydent Miasta.

Chorzowskie rowery miejskie wystartowały w maju i widać, że z tygodnia na tydzień liczba wypożyczeń rośnie, co bardzo mnie cieszy. Pamiętajmy jednak, że nadal borykamy się z epidemią koronawirusa, dlatego warto jeździć w rękawiczkach ochronnych czy myć lub dezynfekować ręce po przejażdżce, tak aby zminimalizować ryzyko jakiegokolwiek zakażenia.

powiedział Andrzej Kotala

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *