Chorzowianie, Kaj Teroz? Rowery miejskie już działają!

Ponad 6000 wypożyczeń w zaledwie 50 dni i ponad 2200 zarejestrowanych użytkowników – oto zeszłoroczny bilans programu KajTeroz. A zaczął on funkcjonować dopiero w październiku! Spragnionych wycieczek możemy jednak uspokoić – rowery miejskie znów na nas czekają. I jest ich coraz więcej!

KajTeroz? Oczywiście z bliskimi!

Tegoroczna edycja programu dla miłośników rowerowych wycieczek wystartowała 20 marca, a więc pierwszego dnia wiosny i potrwa aż do listopada. Na 46 stacjach (to aż o 31 stacji więcej niż w ubiegłym roku!) czekać będzie aż 460 maszyn. I to nie byle jakich! Choć w październiku rowery miejskie przewidziane były tylko dla dorosłych, na nowy sezon miasto zapowiedziało szerszy wybór modeli. Danego słowa dotrzymano. Od tej wiosny jechać możemy również tandemem, specjalnym rowerem z fotelikiem dla dziecka, a nawet wyjątkowymi rowerami typu cargo, przeznaczonymi dla całej rodziny. Nie zapomniano również o najmłodszych fanach przejażdżek – na nich czekać będzie aż 40 w pełni sprawnych rowerków dostosowanych do wieku. Nie pozostaje nic innego niż ściągnąć aplikację… i jechać byle dalej! Najlepiej oczywiście całymi rodzinami.

KajTeroz to nie tylko doskonały środek transportu w mieście, ale również świetny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu z rodziną. Dzieci mogą korzystać ze specjalnie przygotowanych dla nich rowerów, możemy je przewozić na fotelikach lub korzystając z roweru familijnego, który jest wyposażony w ławeczki i pasy bezpieczeństwa

– mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska, operatora platformy KajTeroz.

O tym, jak dokładnie działa aplikacja i jak wyglądają opłaty, przeczytać można tutaj.

rowery miejskie Chorzów - system KajTeroz

Rowery miejskie na rajdzie

Ale to jeszcze nie wszystko. Aby spopularyzować wciąż jeszcze młody system i zachęcić Chorzowian do korzystania z niego, właściciel KajTeroz organizuje… miejski rajd rowerowy. Odbędzie się on już 27 kwietnia. Zgłaszać się mogą całe rodziny, ale czas na to jest tylko do 19 kwietnia – należy się więc spieszyć. Zapisy prowadzą wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także kawiarnia Cuma Cafe, ulokowana przy placu Wolności. Jak będzie przebiegała impreza? Uczestnicy ruszą spod Chorzowskiego Centrum Kultury (ul. Sienkiewicza 3) i pojadą pod Szyb Prezydent, by dalej ruszyć przez Park Śląski. Meta będzie w Parku Róż, gdzie po wszystkim odbędzie się rodzinny piknik. Oczywiście na rajd można przyjechać z własnym sprzętem, ale organizatorzy zachęcają do tego, by sprawdzić, jak działają rowery miejskie. Wszystkie maszyny zostaną przed startem sprawdzone przez policję, a podczas samego rajdu kolarzy chronić będą służby miejskie. W samochodach? Oczywiście nie – także na rowerach! Podczas imprezy będzie można również założyć alko- i narkogogle oraz wysłuchać porad na temat bezpiecznej jazdy. Poza dobrą zabawą organizatorzy zadbali bowiem także o aspekt edukacyjny. I bardzo dobrze!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *