Jarmark świąteczny wystartował! Co nas jeszcze czeka?

Najbardziej magiczny czas w roku już za pasem! Jeszcze tylko nieco ponad tydzień do Wigilii, czas więc, by wystartował jarmark świąteczny – i tak też się stało. W miniony weekend nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy. Wielka feta potrwa aż do niedzieli!

Nie tylko pyszności

Tradycja organizowania Jarmarku Świątecznego sięga bardzo głęboko, ale tegoroczna odsłona jest wyjątkowa. Dlaczego? Bo po raz pierwszy stragany stanęły na Nowym Rynku! Otwarcie uświetniły świąteczne hity grane na scenie, aż dwie karuzele i oczywiście dziesiątki świateł i ozdób, wprowadzających wyjątkowy klimat. Możemy się nim inspirować aż do 22.12 – w tygodniu od 10-20, a w weekend do 21. Na kolorowych stoiskach możemy oczywiście kupić pyszności na słono i słodko – nie brakuje oscypków czy pierników – ale także zaopatrzyć się w ozdoby świąteczne (również te wykonane ręcznie), drobne podarunki i wyjątkowe gadżety. Uwaga na portfele – w tych cudownościach można się zakochać bez pamięci!

Jarmark i dobra zabawa!

Ale nie chodzi tylko o smakołyki i grzańca. Chorzowski jarmark świąteczny to też wyjątkowa zabawa, która wprowadzi wyjątkowy nastój! Oprócz stoisk z pysznościami, odwiedzający mogą liczyć na świetną zabawę. Co nas czeka? Jeszcze dziś, 16 grudnia, o 17:00 odbędą się warsztaty robótek ręcznych, a jutro i we środę – warsztaty międzypokoleniowe. Również na 18.12 zapowiedziano finał miejskiego konkursu kolęd. Czwartek upłynie nam za to pod znakiem występów tanecznych dzieci (rozpoczną się o 17:00). Na wieczór zaplanowano natomiast warsztaty z tworzenia… świątecznego mydła.

jarmark bożonarodzeniowy 2019

Weekend pełen wrażeń

Najwięcej atrakcji przygotowano rzecz jasna na koniec tygodnia – wtedy, kiedy wszyscy będziemy mieć czas. Warto oderwać się od wigilijnych przygotowań i zajrzeć na Nowy Rynek! W piątek 20 grudnia, poza kolejną odsłoną warsztatów międzypokoleniowych, czeka nas również:

  • koncert Studia Artystycznego BANDA Rabanda (godz. 16:00)
  • występ zespołu folkowego Mali Ligocianie (godz. 17:30)
  • Miejskie Strojenie Choinki (godz. 18:00)
  • show w wykonaniu grupy GadMutrio (godz. 19:00)

Oprócz tego organizatorzy zaplanowali dwie tury warsztatów dla dorosłych – pierwszą o 15:30, a drugą o 18. Ci, którym nie uda się dotrzeć, mają jeszcze szansę skorzystać w sobotnie południe. 21.12 będzie też dniem koncertów – zagra Młodzieżowa Orkiestra Dęta św. Floriana (12:00), SDK Studio BANDA Rabanda (16:00) i gość specjalny – The Harpagans (18:00). Poza tym czekają nas też występy taneczne Crazy Monkey Junior, ACO Crew (Anioły), Why not Basic, Why Not i Bez pośpiechu. Popołudnie uświetni też solowy występ Nadii Alberskiej, Pauliny Flak i Anny Hulin.

jarmark świąteczny - koncerty i występy czekają!

Finałowa niedziela

Jarmark świąteczny zakończy się w niedzielę, dlatego właśnie na ten dzień zaplanowano najwięcej atrakcji. Od 14 do 17 dzieci będą tworzyć piękną eco biżuterię, wprost doskonałą pod choinkę. Również o 14:00 jasełkowe przedstawienie zaprezentują uczniowie Szkoły Podstawowej 13. Pół godziny później wystąpi zespół Moniki Szczeciny, a o 15:00 solowy koncert da Katarzyna Pogoda, Patrycja Chojnacka i Magdalena Pętak. W późniejszych godzinach na jarmarku zaśpiewają też Kolorowe Nutki i zagra orkiestra Chorzowski Brass Band, a następnie na scenę wejdzie Klub Malucha z Teatrem Gabi Art. Wieczór zakończy koncert zespołu Albo i nie. Czy to koniec niespodzianek? Otóż nie! Od godziny 18 organizatorzy zapraszają na być może najważniejsze warsztaty – z pakowania prezentów. Przyjemne i praktyczne!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *