Wystartował Jarmark Bożonarodzeniowy online!

Pandemia koronawirusa, której wciąż nie pożegnaliśmy, zmieniła bardzo wiele – również to, jak będą przebiegać tegoroczne święta. Jedną z chorzowskich tradycji był coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy, który ze względu na obostrzenia nie mógł odbyć się w tradycyjnej formie. Ale nie poddajemy się! Urząd Miasta przygotował coś w zamian, co również pomoże poczuć świąteczny klimat. W tym roku jarmark odbędzie się… wirtualnie! A właściwie już się odbywa – wystartował bowiem w minioną sobotę, 5 grudnia. Jak została zorganizowana ta inicjatywa?

Stoiska w domkach

W tym roku naszym bożonarodzeniowym centrum stanie się Internet – a konkretniej strona internetowa, na której uruchomiono Jarmark. Już na pierwszy rzut oka wygląda bardzo świątecznie! Każdy z zaproszonych wystawców – a jest to aż 27 lokalnych firm – otrzymał swój „domek”. Po kliknięciu zostaniemy przekierowani na stronę, na której sprzedawca opisuje swoje usługi i informuje, jak można złożyć zamówienie. Dostępne są również zdjęcia asortymentu, a czasem nawet filmiki. Co możemy kupić? Jarmark Bożonarodzeniowy Online pozwala oczywiście zaopatrzyć się w prezenty i ozdoby świąteczne – dostaniemy wiec ręcznie malowane bombki, stroiki, dekoracje, ale też na przykład ręcznie szytą pościel, książki czy zabawki. Znalazło się też coś dla łasuchów… i miłośników ekologicznego stylu życia! Naturalne mydła i środki pielęgnacji, produkty na wagę bez zbędnych opakowań czy ozdoby z naturalnych surowców już czekają.

Jarmark Bożonarodzeniowy – nie tylko zakupy

Warto zainteresować się tą inicjatywą nie tylko po to, by sprowadzić do swojego domu świąteczny klimat! Zakupy u lokalnych sprzedawców to sposób na poprawienie stanu gospodarki i uszczęśliwienie przedsiębiorców i rękodzielników z naszego rejonu! Ale organizatorzy zadbali, by wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy był nie tylko okazją do zakupów, ale… po prostu przyjemnym miejscem. I to dla całej rodziny! Po kliknięciu ikony aniołka odtwarza się muzyka świąteczna, a u dołu strony dostępne są do pobrania kolorowanki i śpiewniki dla dzieci. Bożonarodzeniową atmosferę możemy poczuć również oglądając zdjęcia. Zeszłoroczny Jarmark też był dużym sukcesem! Ale to nie koniec atrakcji. Urząd Miasta przygotował też dla Chorzowian mnóstwo małych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Warto klikać w największy domek na stronie i być z nimi na bieżąco. W takiej atmosferze czas do Wigilii minie szybciej niż myślimy!

Na wirtualny Jarmark Świąteczny możecie się przenieść, klikając TUTAJ.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *