Idą zmiany! Niebiescy doczekali się nowego trenera

Ważna wiadomość dla wszystkich fanów sportowych emocji w naszym mieście. Ruch Chorzów ma nowego trenera! W zeszły czwartek ogłoszono oficjalną decyzję zarządu. Kto zastąpi Juana Ramona Rochę? Okazało się, że stanowisko przejmie trener i były reprezentant Polski – Dariusz Fornalik. A to nie koniec. Zmiany nastąpią także w samym sztabie szkoleniowym chorzowskiego klubu. Czy Niebiescy będą zadowoleni z dokonanych reorganizacji?

 

Pożegnanie byłego trenera

Argentyński trener i piłkarz Juan Ramon Rocha prowadził chorzowską drużynę od 10 września zeszłego roku. Jego doświadczenie i wsparcie przyczyniło się do wielu sukcesów drużyny. Pod jego pieczą zawodnicy z Chorzowa rozegrali 15 ligowych meczów, z czego aż 6 zakończyło się zwycięstwem. Do tego należy doliczyć dwa wywalczone remisy i 7 przegranych. Na stronie Ruchu Chorzów pojawił się oficjalny komunikat z podziękowaniami dla byłego trenera. Klub dziękuje Argentyńczykowi za całokształt pracy włożonej w rozwój drużyny, życząc samych sukcesów na dalszej drodze trenerskiej kariery.

 

Dariusz Fornalak – zmiana na lepsze?

Starsi kibice Ruchu Chorzów z pewnością pamiętają dokonania tego człowieka. Dariusz Fornalak – były piłkarz Niebieskich razem z pozostałymi zawodnikami wywalczył dla drużyny Mistrzostwo Polski (1989 rok) oraz Puchar Polski (1996 rok). Występował także w szeregach takich klubów jak: Pogoń Szczecin, Arka Gdynia czy Sokół Tychy. Niewiele osób pamięta, że chorzowski piłkarz dwukrotnie wystąpił w roli reprezentanta Polski. Podczas meczów towarzyskich z Gwatemalą oraz Meksykiem można było podziwiać go na pozycji środkowego obrońcy oraz pomocnika. Czy tak doświadczony zawodnik i trener może przynieść Klubowi kolejne sukcesy? Nie wątpimy, że tak właśnie się stanie!

 

Zmiany w sztabie szkoleniowym

Reorganizacja nie ominęła także samego sztabu szkoleniowego. Od teraz to Krzysztof Warzycha oraz Karol Michalski będą pełnić rolę asystentów nowego trenera.  Michalski prowadził wcześniej chorzowskie grupy juniorów. Z Klubem żegna się z kolei trener Marcin Molek. Szkoleniowcem bramkarzy pozostaje bez zmian Robert Mioduszewski. Wierzymy, że przeprowadzone zmiany przyczynią się do jeszcze większych sukcesów Niebieskich.

Życzymy powodzenia i czekamy na wielkie sportowe emocje!

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *