Hulajnogi Bolt już w całym Chorzowie!

Do rowerów gotowych do drogi już się przyzwyczailiśmy. Teraz przyszła jednak pora na coś nowego! Wzorem innych miast – polskich, ale nie tylko – radni postanowili zaprosić do Chorzowa również firmę Bolt. Hulajnogi elektryczne w optymistycznym, zielonym kolorze od kilku dni czekają na chętnych w wyznaczonych strefach miasta.

KajTeroz… na hulajnodze!

Systemy rowerów miejskich stały się prawdziwymi bazami wypadowymi dla sporej części mieszkańców miasta. Na stałe wpisały się w miejski krajobraz, umożliwiając nie tylko aktywne spędzanie czasu, ale również przemieszczanie się po Chorzowie – do szkoły czy pracy. Teraz będzie można wybrać środek lokomocji, bo hulajnogi Bolt również na nas czekają! Na dwunastu stacjach zostały przewidziane specjalne miejsca do pozostawienia sprzętu, dzięki czemu unikniemy problemów z nieporządkiem, jaki pojawił się w innych miastach. Jednoślady porzucone na chodnikach, przeszkadzające w przemieszczaniu się i wyglądające niechlujnie? Nie u nas!

Podróż bez kłopotów

Zdecydowanie opłaca się zostawiać hulajnogi w wyznaczonych miejscach. Operator, czyli firma Bolt, zadeklarowała, że pozostawienie pojazdu w strefie parkowania zawsze będzie bezpłatne, w przeciwieństwie do porzucenia go byle gdzie. Za takie zachowanie naliczane będą kary! Abu uniknąć dalszych kłopotów, które pojawiły się w innych miastach, uregulowano również zasady poruszania się. Akumulatory tego środka lokomocji pozwalają na rozwinięcie prędkości nawet do 25 kilometrów na godzinę, jednak aby nikt nie poczuł się zagrożony, w ścisłym centrum prędkość ograniczono do 12 km/h. Hulajnogi posiadają również lampy przednie i tylne, które pozwolą na jazdę nawet wieczorem czy przy kiepskiej pogodzie.

Hulajnogi Bolt – jak z nich korzystać?

W dobie pandemii sprzęt dostępny publicznie może wzbudzać wątpliwości, jednak przedstawiciele firmy Bolt doskonale panują nad sytuacją i otwarcie mówią o środkach ostrożności, jakie podjęli.

Nasze hulajnogi są codziennie ładowane, sprawdzane pod kątem technicznym i dezynfekowane. To ważne w obliczu trwającej pandemii i wprowadzanych obostrzeń. Chcemy dać alternatywę dla komunikacji publicznej i pomóc w dystansowaniu

wyjaśnia Valerii Romanov, Bolt Rentals Country Manager.

Aby odbyć przejażdżkę, hulajnogę należy wypożyczyć na jednej z dwunastu stacji, których pełna lista znajduje się na stronie Urzędu Miasta. Konieczne jest posiadanie aplikacji Bolt, którą można pobrać z AppStore lub Google Play. Oczywiście jest to bezpłatne, a obsługi maszyny szybko można się nauczyć, więc zachęcamy do spróbowania! Hulajnogi to nie tylko przyjemny sposób na przemieszczanie się, ale również ratunek dla środowiska i ograniczenie emitowania spalin.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *