Europejskie standardy w Chorzowie? Uczniowie są zachwyceni!  

Na ten dzień czekali wszyscy – nie tylko uczniowie, ale także całe grono pedagogiczne oraz rodzice. Już 18 czerwca przy ul. Harcerskiej odbyło się oficjalne otwarcie nowego stadionu szkolnego. Świeży trawnik i odnowione ławeczki na obrzeżach? Przebudowa obiektu sportowego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Chorzowie to znacznie poważniejsza inwestycja. Zobaczcie, co się zmieniło!

 

Standardy UEFA

Nowe, pełnowymiarowe boisko przy ZSO nr 2 spełnia wszystkie europejskie normy UEFA. Obiekt sportowy wyposażono w komfortowe trybuny, ekologiczne oświetlenie a nawet… ławeczki sędziowskie! Nowoczesne boisko zastąpiło zwykły i niestety zaniedbany, trawiasty stadion sportowy. Obiekt oddano do użytku wszystkim uczniom w poniedziałek, 18 czerwca. Władze miasta starają się, by część kosztów przeznaczonych na renowację pokryć z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki. Trzymamy kciuki!

 

Spora zachęta dla uczniów

Cała inwestycja kosztowała nieco ponad 2,5 miliona złotych. Dużo? Owszem, ale funkcja, jaką będzie spełniać nowe boisko jest wręcz bezcenna. Szkoła przy ul. Harcerskiej to jedyna w Chorzowie placówka szkoląca przyszłych sportowców. Uczniowie korzystają ze stadionu nie tylko po godzinach, ale także w ramach zwykłych lekcji. Być może zatem nowe boisko stanie się dla wielu wychowanków ZSO nr 2 motywacją do jeszcze intensywniejszych ćwiczeń? Taką mamy nadzieję!

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *